Real prehral s Barcelonou 3:4, Messi strelil hetrik

Lionel Messi strelil v drese Barcelony hetrik.
Lionel Messi strelil v drese Barcelony hetrik. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|23. mar 2014 o 19:25

Messi strelil dva góly z penált, Barcelona stráca na madridské tímy Real a Atlético na čele tabuľky jediný bod.

BRATISLAVA. Španielsky futbalový klub FC Barcelona zvíťazil v nedeľňajšom šlágri 29. kola tamojšej najvyššej súťaže na pôde Realu Madrid 4:3.

Hetrikom sa v slávnom El Clásico zaskvel Argentínčan v službách katalánskeho klubu Lionel Messi, dvakrát skóroval z pokutového kopu.

O výhre Barcelony rozhodol 26-ročný rodák z Rosária v 84. min. Zásluhou výhry má Barcelona na vedúci Real už len jednobodové manko.

Benzema dvoma gólmi otočil

Skóre duelu otvoril v 7. min Andrés Iniesta, ktorý krížnou strelou prekonal brankára Realu Diega Lópeza. Priaznivcov madridského klubu potešil francúzsky zakončovateľ Karim Benzema, gólmi v 20. a 24. min posunul Real do vedenia 2:1.

O dve minúty neskôr bol Benzema blízko k tretiemu gólu, jeho strelu zastavil pred bránkovou čiarou stopér Barcelony Gerard Piqué.

Tri minúty pred koncom prvého polčasu vyrovnal strelou po trávniku Messi. V 55. min skóroval z pokutového kopu Portugalčan Cristiano Ronaldo a Real viedol 3:2. O osem minút neskôr fauloval Sergio Ramos Brazílčana v službách FC Barcelona Neymara a inkasoval červenú kartu.

Messi premenil dve jedenástky

Z následného pokutového kopu opäť vyrovnal argentínsky reprezentant Messi. Rozhodujúci gól padol šesť minút pred koncom riadneho hracieho času, po nedovolenom zákroku v šestnástke Realu na Iniestu zavŕšil Messi hetrik.

V doterajších 168. ligových zápasoch El CLasico vyhral Real Madrid 70-krát, 32 duelov skončilo nerozhodne a 66-krát sa tešili hráči katalánskeho klubu. Futbalisti Realu dali v spomínaných stretnutiach 274 gólov a Barcelona dosiahla 265 presných zásahov.

Primera División

Real Madrid - FC Barcelona 3:4 (2:2)

Góly: 20. Benzema, 24. Benzema, 55. Ronaldo (11m) - 7. Iniesta, 42. Messi, 65. Messi (11m), 84. Messi (11m)

Červená karta: 64. Ramos (Real)

CA Osasuna - FC Sevilla 1:2 (0:2)

Góly: 90.+4 Acuna - 27. Samperio, 45.+1 Bacca (z 11 m)

Betis Sevilla - Atletico Madrid 0:2 (0:0)

Góly: 58. Gabi, 64. Costa. ČK: 56. Rodriguez (Betis)

FC Valencia - CF Villarreal 2:1 (2:0)

Góly: 35. a 44. Fuego - 83. Dos Santos

Domov»Futbal»Španielsko»Real prehral s Barcelonou 3:4, Messi strelil hetrik