Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Real Madrid očakáva v budúcej sezóne rekordný marketingový zisk

TASR|19. júl 2004 o 16:10

Madrid 19. júla (TASR) - Napriek uplynulej katastrofálnej sezóne plánuje španielsky futbalový veľkoklub Real Madrid na konci ročníka 2004/05 hlásiť zisk ...

Madrid 19. júla (TASR) - Napriek uplynulej katastrofálnej sezóne plánuje španielsky futbalový veľkoklub Real Madrid na konci ročníka 2004/05 hlásiť zisk 138 miliónov eur (5,5 miliárd Sk podľa platného kurzu NBS k 19.7.2004). "Los galacticos" by tak tromfli aj príjem z marketingu jedného z najziskovejších klubov súčasnosti anglického Manchestru United.

"Pred niekoľkými rokomi bol Manchester United klubom s najväčším obchodným profitom, pretože ich marketingový plán bol v porovnaní s ostatnými tímami vpredu tak asi o desať rokov," povedal prezident Realu Florentino Perez. "To už je minulosť. Real je svetovou jednotkou nielen vo futbale ale i celkovo v športe. Podľa reálnych prepočtov zarobíme za budúcu sezónu asi 138 miliónov eur, čo je seuma porovnateľná s príijmom počas ostatných štyroch sezón," dodal šéf "pusiniek".

Perez minul počas prvých štyroch rokov na prezidentskej stoličke celkove 200 miliónov eur na nákup hviezd Portugalčana Luisa Figa, francúzskeho loptového "virtuóza" Zinedina Zidana, brazílskeho kanoniera Ronalda a britskú "modlu" Davida Beckhama. Finančné prostriedky - asi 480 mil. eur - získal klub z predaja tréningových plôch v centre Madridu.

Súvisiace články