Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Real láme negatívne rekordy

Sportnet|18. máj 2004 o 00:00

MADRID - Španielsky futbalový veľkoklub Real Madrid predĺžil v nedeľu svoju mimoriadne neúspešnú sériu. Na pôde posledného tímu Primera Division Realu Murcia prehral 1:2 a prvýkrát v 102-ročnej histórii klubu nezískal ani bod v štyroch ligových zápasoch .


Portugalský hráč Realu Madrid Figo leží sklamaný po zahanbujúcej prehre 1:2 na ihrisku posledného tímu tabuľky Realu Murcia. FOTO - TASR/AFPMADRID - Španielsky futbalový veľkoklub Real Madrid predĺžil v nedeľu svoju mimoriadne neúspešnú sériu. Na pôde posledného tímu Primera Division Realu Murcia prehral 1:2 a prvýkrát v 102-ročnej histórii klubu nezískal ani bod v štyroch ligových zápasoch po sebe. Navyše prišiel o vylúčeného Beckhama a v tabuľke klesol na tretie miesto za FC Barcelona, ktoré mu nezaručuje priamy postup do hlavnej fázy Ligy majstrov.

Športový riaditeľ Realu Madrid Jorge Valdano sa ospravedlnil fanúšikom klubu a sľúbil, že urobí všetko, aby sa situácia obrátila k lepšiemu. "Je veľmi ťažké nájsť vysvetlenie toho, čo sa stalo v priebehu posledných dvoch mesiacov. Fanúšikov môžem iba požiadať o odpustenie a sľúbiť im, že všetko zanalyzujeme," odkázal priaznivcom Realu bývalý argentínsky reprezentant.

Psychika hráčov je značne narušená, čo dokumentovalo aj vylúčenie Davida Beckhama v 36. minúte po konflikte s asistentom rozhodcu. "Biely balet" dohrával už štvrtý zápas z posledných piatich s desiatimi hráčmi. "Mužstvo je nekoordinované a psychicky poškodené. Opäť sme dohrávali s desiatimi, čo iba zvýšilo frustráciu hráčov," vysvetlil Valdano.

Po prehre v Murcii klesol Real na tretie miesto, ktoré mu nezaručuje účasť v hlavnej fáze Ligy majstrov. Prípadné predkolo tejto súťaže mu skomplikuje letný plán, v ktorom mal absolvovať ázijské turné. "Môžeme hrať prípravné stretnutia aj v Európe a bolo by to finančne výhodnejšie ako cestovať do Ázie. Real tam však má množstvo fanúšikov, ktorí môžu jeho hráčov vidieť naživo iba raz v roku," vysvetlil Valdano.

Zároveň pripomenul aj ďalší negatívny vplyv účasti v predkole LM: "Určite by to bolo nepríjemné. Hráči by mali kratšie dovolenky, menej času na oddych, čo by bol ďalší problém pred novou sezónou."

Zápas v Murcii bol možno posledným kapitána anglickej reprezentácie Davida Beckhama v drese bieleho baletu, keďže v poslednom kole so San Sebastianom bude pre trest chýbať. Už dlhšie sa špekuluje o jeho návrate do Anglicka. Podporuje ho v tom aj manželka Victoria, ktorá sa s deťmi odmieta usadiť v Madride. Na stole má ponuku ruského miliardára a majiteľa Chelsey Londýn Romana Abramoviča. Za štvoricu Beckham, Ronaldo, Luis Figo a Roberto Carlos je údajne ochotný zaplatiť 200 miliónov eur. (tasr)

Súvisiace články