Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

REAKCIE PO BERTUZZIHO SUSPENDÁCII

Sportnet|13. mar 2004 o 00:00

Niektoré vyhlásenia po oznámení trestu pre Todda Bertuzziho zozbierané agentúrou Canadian Press:

* * *

" Mal by to byť jeden z piatich najprísnejších trestov, " člen disciplinárnej komisie a prezident hokejových operácií NHL Colin Campbell.

* * *

" Je to lekcia pre všetkých hráčov, že za svoje konanie musíme niesť zodpovedanosť a že existuje hranica, ktorú nesmieme prekročiť, " kapitán a útočník Calgary Flames Jarome Iginla.

* * *

" Všetci vieme, že Todd má problém. Svoju chybu ľutuje. Vie, že to nebolo správne, no teraz to už nezmení ," Bertuzziho spoluhráč a kapitán Vancouvru Canucks Markus Näslund.

* * *

" Veríme, že v tomto prípade nebude žiadny trestnoprávny postih. Som presvedčený, že na ochranu nášho športu sme prijali adekvátne a vhodné prostriedky ," generálny komisár NHL Gary Bettman.

* * *

" Ukrižovali ste môjho hráča ," generálny manažér Vancouvru Canucks Brian Burke na adresu médií.

* * *

" Vyšetrovanie prípadu trvalo len desať minút. Výškou trestu som šokovaný ," manažér Burke.

* * *

" Čo sa stalo, nemá nič do činenia s pästným súbojom. To nebola bitka, ale zákerný útok ," útočník a bitkár Calgary Flames Krzysztof Oliwa.

* * *

" Nikdy som sa nestretol s hráčom, ktorý chcel niekoho zraniť. Todd chcel len chrániť Marcusa Näslunda. Avšak prekročil hranicu, zašiel priďaleko ," útočník Edmonton Oilers Adam Oates.

* * *

" Všetci veríme, že Steve Moore bude v poriadku a znova bude hrať hokej. Za Bertuzziho čin niet ospravedlnenia. To do hokeja nepatrí, " kapitán a útočník Florida Panthers Olli Jokinen. (sb)

Súvisiace články