Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Reakcie na odchod Justine Heninovej

SITA|Publikované 14. máj 2008 o 17:18

BRATISLAVA 14. mája (SITA) - Reakcie na odchod Belgičanky Justíne Heninovej z vrcholového tenisu:


Francesco Ricci Bitti (Taliansko, prezident Medzinárodnej tenisovej federácie ITF): "Justine Heninová bola vynikajúcou športovkyňou svojej generácie s vlastným štýlom a gracioznosťou, ktoré ju odlišovali od ostatných hráčok na kurte. Vždy hrdo reprezentovala svoju krajinu a Belgicko doviedla k triumfu v Pohári Federácie v roku 2001. Jej víťazstvo na OH 2004 v Aténach bolo jedinou medailou pre Belgicko na podujatí v Olympii. Je nám všetkým ľúto, že svoje prvenstvo nebude obhajovať v Pekingu. Bola obrovským prínosom pre šport ako taký."


Roger Federer (Švajčiarsko, súčasná svetová jednotka): "Je to samozrejme šok pre celý tenisový svet. Obzvlášť prekvapujúce je, že Justinino rozhodnutie prišlo krátko pred začiatkom turnaja Roland Garros a necelé dva mesiace pred Wimbledonom, ktorý Heninová nikdy nevyhrala. Je nešťastím, že už bude mimo hry, no určite na to mala svoje dôvody."


Ana Ivanovičová (Srbsko, najcharizmatickejšia hráčka Top Ten WTA): "Heninová bola skvelou tenistkou a dosiahla mnoho úspechov. Do kolotoča ženského tenisu priniesla veľmi veľa....Mrzí ma, že sa dozvedám o jej konci kariéry, ale bol to jej vlastný pocit a jej vlastné rozhodnutie."


Venus Williamsová (USA, niekdajšia svetová jednotka): "Justine bola pre mňa výborná súperka. Bez ohľadu na okolnosti sa vždy snažila hrať najlepšie, ako vedela. Bola jednoducho bojovníčka, rada čelila výzvam, a preto bola najlepšia na svete."


Serena Williamsová (USA, niekdajšia svetová jednotka): "Heninová bola veľkou majsterkou a neraz mi na dvorci spôsobila pekné komplikácie. Želám jej len to najlepšie. Uplynulý rok mala Justine skvelý. Ani neviem, čo ešte mám o tejto šampiónke povedať. Keby som o nej mala rozprávať, boli by sme tu


Larry Scott (USA, šéf exekutívy WTA): "Justine Heninovú si budeme pamätať ako jednu z najväčších šampióniek všetkých čias v ženskom tenise. Drobné žieňa, ktoré nebolo príliš vysoké, no jej vôľa víťaziť a duch bojovníčky tisíckrát vynahradil a aj predčil jej telesné dispozície. Zriedka sa stáva, že športovec takto skončí na vrchole kariéry a to ešte v takom mladom veku. Lenže Justine vždy hrala podľa svojich vlastných pravidel, a myslím to v tom najlepšom zmysle a význame slova."


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.