Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Reakcia - V Zubnom nedohrali II.

Sportnet|Publikované 28. sep 2004 o 00:00

Miroslav KUŽMA, tajomník FK N. HrušovVčera sme informovali o nedohranom zápase V. ligy skupiny SV Zubné - Nižný Hrušov (2:1). Vedenie hosťujúceho

Miroslav KUŽMA, tajomník FK N. Hrušov

Včera sme informovali o nedohranom zápase V. ligy skupiny SV Zubné - Nižný Hrušov (2:1). Vedenie hosťujúceho tímu nás požiadalo o reakciu k tomuto incidentu. Ich vyjadrenie uverejňujeme v nezmenenej podobe:

Radi by sme sa vyjadrili k incidentu, ktorý sa odohral dve minúty pred koncom zápasu. Neuskutočnil sa pri rohovej zástave, ale približne 2 metre od čiary ohraničujúcej pokutové územie. Domáci hráč č. 3. Martin Boňko po faule na hosťujúceho hráča, ho prikľakol a hlavou mu narážal do zeme. Vzápätí pribehli ďalší domáci hráči a začali do prikľaknutého hráča kopať. Hosťujúci hráči sa po pribehnutí k miestu incidentu snažili zabrániť ublíženiu na zdraví svojho spoluhráča.

Keď už to vyzeralo, že roztržka sa vyrieši, pribehol domáci hráč Martin Sima a surovo päsťou udrel hosťujúceho hráča Miloša Mikloša do oblasti spánkov. Po údere domáceho hráča Simu vbehla na hraciu plochu domáca usporiadateľská služba, ktorá začala paradoxne, a pre nás prekvapujúco, napádať hosťujúcich hráčov. Po následnom vbehnutí domácich fanúšikov na hraciu plochu, vbehli na hraciu plochu aj rodinní príslušníci hosťujúcich hráčov za účelom zabránenia ublíženiu na zdraví. V následnej roztržke domáci fanúšikovia vytiahli nože a z bezpečnostných dôvodov kapitán hostí stiahol mužstvo do kabíny, aby nedošlo k ťažkému ublíženiu na zdraví. Prezident hosťujúceho klubu privolal políciu, aby bol nastolený poriadok. K prispeniu o objektivitu pohľadu poznamenávame, že hráč Miloš Mikloš skončil na ošetrení s pomliaždeninami a ľahkým otrasom mozgu a na domáceho hráča Martina Simu bolo podané trestné oznámenie za ublíženie na zdraví.

Rozhodcovia zápasu a delegát VsFZ nevyužili všetky možnosti, aby sa stretnutie dohralo a tým, že v článku z 27. 9. 2004 sa uvádza, že delegát vyzval na dohranie zápasu je hrubým zavádzaním, nielen športovej verejnosti. Vyjadrovať sa k výkonom arbitrov rozhodujúcich domáce zápasy Zubného by bola kapitola sama o sebe, v čom by nám dali za pravdu aj iné futbalové kluby.

Súvisiace články