Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

REAKCIA - V. Kapušany protestujú voči Štítniku K.T.

Sportnet|Publikované 30. okt 2008 o 23:00

V. KAPUŠANY. Funkcionárov, hráčov i priaznivcov štvrtoligových Veľkých Kapušian pobúril stredajší článok v našom denníku pod názvom: "Gólman Rodák

opäť uspel pri penalte." O nedeľňajšom stretnutí 14. kola medzi Veľkými Kapušanmi a Štítnikom K.T. (1:0) sa tam podľa zástupcov domáceho klubu nepísalo objektívne a už vôbec nie férovo.

Takmer ako teroristi...

Podpredseda klubu Ladislav Kaplár starší v mene MFK Veľké Kapušany reagoval nasledovne. "Mrzí nás, že autor článku Karol Csobádi a vedúci mužstva Štítnika K.T. Ilko Minčev nás vykreslili takmer ako teroristov. Mrzí nás to o to viac, že samotný zápas prebehol v korektnom duchu a športovej atmosfére. Obviňujú nás zároveň z toho, že sme im zranili troch hráčov, čo však nie je pravda, pretože inkriminované situácie vzišli z bežných súbojov o loptu a nie zákernosti či agresivity, ako sa píše v spomínanom článku. Vrcholom však bolo opísanie zranenia Juhásza, ktorý vraj bude musieť pauzovať dlhší čas a jeho noha skončí v sadre. Keďže som zároveň masérom MFK Veľké Kapušany, osobne som bol pomáhať pri jeho ošetrovaní, kde som sa ho opýtal, čo presne sa mu stalo a on odvetil, že nešťastne dostúpil na nohu...," konštatoval podpredseda MFK Veľké Kapušany.

Najprv priateľsky, potom vyhrážky

Aj po samotnom stretnutí vládla medzi zástupcami klubov priateľská atmosféra, aj keď hostia mali námietky voči posúdeniu situácie z 19. minúty po strete Terebessyho s Juhászom, ktorý mal byť podľa hostí posúdený ako pokutový kop. "Na posúdenie tejto situácie je na ihrisku rozhodca a v prípade námietok odborné komisie VsFZ. Ale k arbitrom len toľko - ak by nám takto rozhodovali v Štítniku K.T., kde je často horúce prostredie, tak ich necháme verejne pochváliť. Prekvapilo nás však to, že aj keď sme sa po zápase lúčili v priateľskej atmosfére, na lístku, v ktorom nás predseda klubu Baník Štítnik K.T. Miloš Gallo-Barnák st. žiada o zaslanie videozáznamu zo zápasu, sme našli odkaz: "Tešíme sa na jarnú odvetu." Pýtam sa, či to máme brať ako priateľské očakávanie, alebo formu vyhrážky?"

Neprofesionalita

Vedeniu MFK Veľké Kapušany sa nepozdávala ani forma a obsah článku autora Karola Csobádiho. "Predpokladáme, že tento pán bol aj na samotnom zápase vo Veľkých Kapušanoch, tak sa pýtame, prečo napísal tento článok jednostranne, priam fanúšikovsky? Prečo sa zameral len na sťažnosti jedného mužstva? Prečo nedal priestor v rámci zachovania objektivity aj druhej strane? Ak by mal záujem, veľmi radi by sme sa vyjadrili aj my a samotný článok by nevyšiel v takom neférovom duchu. Bolo to neprofesionálne a amatérske! Podľa nášho názoru Štítnik K.T. neuniesol fakt, že po sérii piatich víťazstiev tentoraz prehral, a preto funkcionársky i novinársky takto reagoval," dodal Ladislav Kaplár st.

(jč)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.