Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

RCS zvládol šláger o 2. miesto v tabuľke

Sportnet|Publikované 18. dec 2006 o 23:00

Košice - Vo futsalovej Joma extralige boli na programe stretnutia 12. kola a odohrali sa i tri predohrávky 13. kola. Z košických celkov sa doma

vytiahol RCS, naopak Delte sa nedarilo v Leviciach. Prekvapenie sa už-už rodilo na Pinerole, kde neohrozený líder Slov-matic prehrával po I. polčase 2:3. Po obrátke však črtajúce prekvapenie odvrátil predovšetkým Košičan Várady v složbách úradújuceho majstra, ktorý zaznamenal hetrik.

RCS KOŠICE - DUBNICA 6:4 (2:1) - V priamom súboji o 2. miesto v tabuľke zvládli šláger 12. kola lepšie domáci. Už po I. polčase viedli a po prestávke svoj náskok ešte zveľadili. Strelecky sa presadili predovšetkým Maďarík a Majný, ktorí strelili po dva góly. Góly: Maďarík, Majný po 2, Kyjovský, Jakab - Švikruha 2, Decký, Vodecký, ŽK: Maďarík - Decký, Vodecký.

LEVICE - DELTA ONLINE KOŠICE 5:4 (3:1) - V stretnutí dvoch susedov v tabuľke boli hostia blízko k bodovému zápisu. V Leviciach však prehrali tesne len o gól. Prvé dejstvo hosťom nevyšlo, no po zmene strán hrali aktívnejšie a predovšetkým efektívnejšie. Vo finiši sa im však už nepodarilo dotiahnuť náskok Levíc. Góly: Pleva 2, Ďurkovič, Švec, Koprda - Kerlík, Jendrichovský, Horák, Turczyk, ŽK: Horák.

VÝSLEDKY 12. KOLA: Pinerola Bratislava - Slov-matic Bratislava 4:6 (3:2). Góly: Jalakša, Galla, Hrnčík, Cintula - Várady 3, Haľko 2, Rejžek. Malacky - Górnik Trnava 8:4 (4:1), Michalovič 3, Išunin 2, Bukovský, Šulla, Sobolič - Nemtuda 2, Laurinec, Krištofík. Karpatia Bratislava - Poprad 4:4 (2:1), Slyško 2, Remák, Čambal - Gajan 2, Slovák, Šebo. Mima Trnava - Žilina (zápas odložili na 19. januára).

VÝSLEDKY PREDOHRÁVANÝCH STRETNUTÍ 13. KOLA: Karpatia Bratislava - Pinerola Bratislava 5:3 (2:0). Góly: Paraska 2, Slyško, Čambal, Šporánek - Hrnčík, Jalakša, Švihorík. Poprad - Mima Trnava 5:2 (3:2), Sabo, Krišanda, M. Tropp, Šebo, Sklovák - Baláž, Németh. Žilina Levice 3:3, Krajčík, Badura, Genčur - Zima 2, Rus.

NAJLEPŠÍ STRELCI - 19 gólov: Švec (Levice), 16 gólov: Várady (Slov-matic BA), 15 gólov: Turza (Dubnica), 11 gólov: Súkeník (Pinerola BA), Rus (Levice), Čambal (Karpatia BA), Haľko (Slov-matic BA), 10 gólov: Kerlík (Delta Košice), Baláž (Mima Trnava), Cintula (Pinerola BA), Švikruha (Dubnica), 9 gólov: Šmelko (Delta Košice), Kozár (RCS Košice), Sládeček (Górnik Trnava), Málik, Németh (obaja Mima Trnava), 8 gólov: Gábor, Grendel, Vodecký (všetci Dubnica), Ciprýs, Kovárik (obaja Malacky), Gajan (Poprad), 7 gólov: Bartošek, Čambal (obaja Slov-matic BA), Kopčan (Górnik Trnava), Jakab (RCS Košice), Rejžek (Slov-matic BA), atď.