Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

RCS Košice si pripísal druhé dvojciferné víťazstvo, Izolex s ďalšou prehrou

Sportnet|Publikované 18. nov 2003 o 23:00

Košice - Po reprezentačnej prestávke pokračovala slovenská futsalová extraliga stretnutiami 9. kola. Šláger kola sa hral v Nitre, kde v súboji dvoch

aktuálnych majstrov - pred zlúčením oboch súťaží bol Incar posledným šampiónom v sálovom futbale, Dubnica zasa v malom futbale - porazil Incar celok Dubbnice 5:3 a dostal sa na čelo tabuľky. Stretnutie sledovala vypredaná hala - 1 100 divákov. Len o tristo divákov menej sledovalo víťazstvo Lučenca.

RCS Košice Žilina 10:1 (7:0) - Rail Cargo Slovakia opäť potešil svojich fanúšikov, keď po poslednom domácom víťazstve 10:4 nad B. Bystricou, ukázal opäť streleckú úspešnosť a dvojciferne zvíťazil i nad beznádejne posledným tímom tabuľky Žilinou. Strelecky sa presadili predovšetkým trojgóloví strelci Ľubomír Rusinko a Ján Ivan. Od začiatku nebolo pochýb, že body zostanú doma. Išlo len o to, koľko gólov nasúkajú košickí futsalisti do žilinskej brány. Už po polčase bolo zrejmé, že dvojcifernej prehre hostia neuniknú. Nakoniec mohli inkasovať oveľa viac gólov.

Góly: Rusinko 3, Ivan 3, Gliganič 2, Maďarik, Račák - Turský, ŽK: Turský, Čellár, Mišúr 2x (všetci Vix), ČK: Mišúr, 200 divákov.

Slov-matic Bratislava IZOLEX Košice 2:1 (1:0) - V prvom polčase hrali tímy zo zabezpečenej obrany a iba zriedka ohrozili súperovu bránu. Výnimkou bola akcia, po ktorej prudkou strelou pod brvno z hranice pokutového územia skóroval Ladislav Mikita. Ani strelený gól neprinútil hostí zvýšiť aktivitu a pokúsiť sa vyrovnať. Slov-matic svoje vedenie v druhom polčase zvýšil opäť Mikitom - 2:0. Košičania znížili na 2:1 po tom, čo sa všetci štyria hráči Slov-maticu vrhli do útoku a Murňák chladnokrvne prekonal vynikajúceho Polúcha v bráne domácich. Dramatické boli posledné minúty stretnutia, keď najmä vďaka hosťujúcemu Izolexu sa výrazne zlepšila kvalita zápasu. Posledné dve minúty hostia hrali i power-play, no už sa im nepodarilo vyrovnať stav stretnutia. Prehra Košičanov odsunula zo štvrtej priečky a preskočili ich tímy 1. HFC Lučenec a bratsilavská Across Pinerola.

Góly: Mikita 2 - Murňák, ŽK: Horváth, Badura, Mikita - Hynek, 150 divákov.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY: Lučenec - Semic Bratislava 7:1 (1:1). Góly: Strmeň 3, Berky 2, Sudimák, Mlynarčík - Takáč. Malacky Górnik Trnava 3:7 (2:3), Išunin 2,Mihál - Krištofík 2, Hájnik 2, Sládeček, Semanko, Škoda St. Pinerola Bratislava Mäsomax Nitra 5:3 (3:2), Masný 3, Jalakša 2 - Koprda, Pavlovič L., Slovák. Incar Nitra Dubnica 5:3 (3:1), Bochnovič 2, Hrnčár, Čambal, Nagy - Madro, Paulíny, Vodecký. Mima Trnava Banská Bystrica 6:2 (4:2), Doka, Baláž, Málik, Suchán, Endrödy, Rajčáni - Galát, Gašpar.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 21 gólov - Várady (IZOLEX Košice), 15 - M. Pavlovič (Incar Nitra), 11 - Husvár (Lučenec), 10 - Šindler (Mäsomax Nitra), 9 - Hájnik (Górnik Trnava), Suchan (Mima Trnava), 8 - Maďarík (RCS Košice), D. Brandís (Dubnica), 7 - Čambal (Incar Nitra), Kunka (Mima Trnava), Tobl (Slov-matic Bratislava), 6 - Bečka, Rusinko (obaja RCS Košice), Mihál (Malacky), Takáč (Semic Bratislava), Galla, Jalakša (obaja Pinerola Bratislava), Madro (Dubnica), Sudimák (Lučenec), Baláž (Slov-matic Bratislava), L. Pavlovič (Mäsomax Nitra), M. Bochnovič (Incar Nitra), atď.