Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Ray Bourque oznámil, že chystá oficiálne vyjadrenie k ukončeniu kariéry

TASR|26. jún 2001 o 12:25

Denver 26. júna (TASR) - Jedna z najväčších osobností tohtoročných bojov o Stanley Cup, 40-ročný obranca Ray Bourque oznámil na utorok večer oficiálne vyjadrenie k ukončeniu dlhoročnej hokejovej kariéry v NHL. Dlhých 22 sezón sa pokúšal získať najpres

tížnejšiu hokejovú trofej na svete, čo sa mu podarilo až po minuloročnom prestupe z materského Bostonu, začiatkom júna v tíme Colorada Avalanche.

Bourque je v histórii NHL najproduktívnejším obrancom, keď sa mu podarilo vsietiť 410 gólov a celkovo zaznamenať 1579 boodv. Vo hviezdnych tímoch All Star sa predstavil 19-krát, vo finále Stanley Cupu trikrát a v budúcnosti sa jednoznačne zaradí do Siene slávy. Svoj vrchol zažil päťnásobný držiteľ Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu 9. júna 2001, keď v Denveri nastúpil na svoj 1826. zápas v kariére a siedmy zápas finálovej série s New Jersey Devils. Proti diablom utvoril i ďaľší rekord NHL - v treťom zápase sa mu podarilo streliť gól ako najstaršiemu hráčovi v histórii finálových bojov.

"Nie je ľahké hrať v štyridsiatich rokoch, odčerpáva to veľa energie, no niet pochýb, že by som mohol pokračovať. Celé tie roky boli veľkolepé, poriadne som si to vychutnal," povedal Bourque, ktorý opúšťa kolotoč NHL predovšetkým z osobných dôvodov, viac ako dve desaťročia zanedbával rodinu. S manželkou Christiane má totiž tri deti 10, 15 a 17-ročné.

Bourqov odchod znamená pre coloradský klub výraznú úľavu po finančnej stránke. Ušetria probližne 5,5 milióna dolárov, ktoré môžu využiť na udržanie neobmedzených voľných hráčov ako Joe Sakic, Rob Blake, či Patrick Roy. ki ph

Súvisiace články