Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Ravens v Slovenskom pohári bronzoví

Ravens Košice skončili tretí. (Autor: Róbert Berenhaut)
Sportnet|Publikované 27. jún 2012 o 22:00

V sobotu sa v Bratislave uskutočnilo posledné kolo Slovenského pohára v rugby 7's.

KOŠICE. V sobotu sa v Bratislave uskutočnilo posledné kolo Slovenského pohára v rugby 7 's. Tretí ročník tejto oficiálnej ligovej súťaže bol pre košický tím Ravens Košice RC doteraz najúspešnejší. V konkurencii šiestich družstiev z celého Slovenska sa premiérovo postavili na pomyselný stupeň víťazov, keď obsadili bronzovú priečku hneď za dvoma bratislavskými družstvami.

„Počas celej sezóny sa nám darilo herne napredovať, veľmi nám v tom pomohla účasť legionárov v našom družstve. Kvalitou ešte zaostávame za Bratislavou, ich hráči sú skúsenejší o účasť v českej pätnástkovej súťaži, ale tento výsledok povzbudzuje naše ambície do budúcej sezóny,“ povedal prezident „Havranov“ Milan Sanči.

Košičanom sa v tejto sezóne podarilo za sebou zanechať trnavský Spartak, ktorý ich v minulých sezónach vždy odsunul na štvrté miesto. Tento rok s nimi Košičania prehrali len v úvode sezóny.

Ročník 2011/2012 priniesol aj zmenu na poste slovenského majstra, ktorým sa premiérovo stal RK Bratislava. Ten porazil v záverečnom súboji mestského rivala Slovan Bratislava. Na piatom mieste skončil bardejovský Marobudon, druhé košické družstvo súťaž nedohralo.