Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Raúl: Na vine nie je tréner

Sportnet|22. jún 2004 o 00:00

Nedeľňajšie vyradenie Španielov v základnej skupine ME bude v Španielsku rezonovať ešte dlho. Prehra s Portugalskom (0:1) sa stala hlavnou témou všetkých médií. Rovnako ako ktorýkoľvek iný fanúšik reprezentácie neskrývali obrovský zármutok. Sklamanie ...

Nedeľňajšie vyradenie Španielov v základnej skupine ME bude v Španielsku rezonovať ešte dlho. Prehra s Portugalskom (0:1) sa stala hlavnou témou všetkých médií. Rovnako ako ktorýkoľvek iný fanúšik reprezentácie neskrývali obrovský zármutok. Sklamanie je o to väčšie, že Španielsko prehralo so svojím susedom z Iberského polostrova.

To, že dnes je nazlostené takmer celé Španielsko, je však vo veľkej miere aj zásluha médií. Prehnané chvály na národný tím umocnili vo fanúšikoch presvedčenie, že hlavným vinníkom je v prvom rade reprezentačný tréner Iňaki Saez. Tesne pred začiatkom európskeho šampionátu obnovil so Španielskou kráľovskou futbalovou asociáciou zmluvu, preto sa dalo čakať, že ho jej prezident Ángel María Villar neodvolá. Villar sa zdržal akejkoľvek kritiky. Iba poznamenal, že treba začať myslieť na kvalifikáciu na svetový šampionát o dva roky v Nemecku.

Bezpodmienečnú podporu Saezovi po zápase s Portugalskom vyslovil aj kapitán národného tímu Raúl. Saez podľa neho nenesie žiadnu zodpovednosť za prehru. "Príprava na EURO, ako aj nálada v mužstve boli vďaka trénerovi vynikajúce a preto dnes celé mužstvo viac než inokedy stojí za trénerom," vyhlásil. Útočník Realu Madrid sa tiež posťažoval, že nie je normálne, aby si iné mužstvá, ktoré hrali oveľa horšie, pripísali body za víťazstvo.

Fernando Torres, známy pod prezývkou Niňo, podobne ako Raúl, vystúpil na obranu Saeza. Útočník Atlética Madrid pripustil, že v nedeľu hrali Portugalci naplno od prvej do poslednej minúty. "Myslel som si, že budú dominovať len prvých dvadsať minút, ale ukázalo sa, že boli stále pri lopte."

Súvisiace články