Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Rataj motivoval spoluhráčov prémiou navyše

Sportnet|Publikované 23. nov 2008 o 23:00

Popradskí hokejisti dotiahli predohrávku 22. kola extraligy do víťazného konca. Košičanov na vlastnom ľade zdolali 3:2. Oceliari dvakrát v stretnutí

vyrovnali, no na gól Marcela Haščáka už odpovedať nedokázali.

POPRAD. Tradiční rivali sa v tejto sezóne stretli po druhý raz. Poprad oplatil Košiciam prehru zo Steel Arény. Na zisku troch bodov sa podieľal aj kapitán Popradu Igor Rataj. Prvý gól padol z jeho hokejky po šikovnom tečovaní Kasíkovej strely. Poprad tak od druhej minúty vyhrával. Podobná situácia sa zopakovala v druhej tretine. Opäť pálil Kasík a Rataj zakryl výhľad brankárovi Hudáčekovi.

Tečoval strelu

"Išiel som za pukom. Vedel som, že na našom klzisku je veľmi dôležité brankárovi cloniť. Tá strela sa mi obtrela o nohu i hokejku. Bol to zámer strieľať od modrej a pokúšať sa o teč či dorážky," priznal útočník Popradu Igor Rataj, ktorý sa nie tak dávno musel v Košiciach zbaliť, klub sa s ním rozlúčil predčasne.

Nevnímal kto hrá v obrane

Popradčania registrovali problémy Košíc so zložením obrany. Igor však už pred stretnutím tvrdil, že s tým nehodno kalkulovať. "Vravel som aj spoluhráčom, že je úplne jedno kto v tej obrane hrá. Na to sme sa my sústrediť nemohli. Košice majú dobré mužstvo, najmä silnú ofenzívu. Ja som ani nevnímal, či je v obrane útočník, alebo obranca."

Chcel sebe niečo dokázať

Po utorkovom domácom zaváhaní so Žilinou a piatkovej prehre s Martinom sa Popradčania chceli chytiť na lídrovi. Igor netajil, že na zápas proti niekdajším spoluhráčom nastupoval s motiváciou navyše. "Chcel som nad Košicami vyhrať. Sám sebe som chcel niečo dokázať. Takže chlapcom som pred stretnutím povedal, že ak vyhráme, tak majú u mňa jedlo. Bola to teda motivácia navyše," neskrýval ako mu záležalo na výsledku. "Ten odchod je ešte čerstvý. Ale ja som už v Poprade, tu som spokojný. Prial som si košický skalp, no súčasne som nechcel ísť do stretnutia veľmi premotivovaný."

V popradskom kádri je celá enkláva hráčov, ktorí už v minulosti pôsobili v Košiciach, či dokonca v Košiciach vyrastali. Takže viacerí mali dôvod vytiahnuť sa. Okrem Rataja obliekli dres HC Kroták, Lukáč, Holečko, Martin Slovák, Bartánus, Fabián, Michal Segľa i Šimonovič. "Neviem ako to berie ktorý spoluhráč. Je celkom možné, že niekto má dôvod chcieť sa ukázať práve proti Košiciam, ja som ho mal," priznal popradský kapitán.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.