Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Rastislav Tomovčík odvčera trénuje v Michalovciach!

Sportnet|Publikované 2. dec 2003 o 23:00

Michalovce Na včerajšom tréningu futbalistov treťoligového ŠK Zemplín Michalovce sa objavila ďalšia nová a známa tvár. Doobedňajšiu tréningovú dávku

pod vedením Jozefa Škrlíka totiž absolvoval tridsaťročný útočník Rastislav Tomovčík. Tento tridsaťročný odchovanec michalovského futbalu má síce s MŠK Ružomberok ešte rok platnú profesionálnu zmluvu, no všetko naznačuje tomu, že na Liptove zrejme čoskoro skončí. "V Michalovciach som doma, prakticky od prvého novembra netrénujem, takže som využil príležitosť osviežiť si pľúca. Nič iné za tým nehľadajte," prezradil prekvapený Rastislav Tomovčík, ktorý od ružomberského kormidelníka Jozefa Vukušiča aj kvôli zraneniu šancu v prvej lige nedostal. Zahral si akurát v posledných štyroch stretnutiach treťoligovej ružomberskej rezervy v Ľubochni. "Bolo to východisko z núdze, ale sám sa ešte na tretiu ligu necítim. To hádam svedčí aj o mojej snahe hrať za Michalovce. Som ale dohodnutý s prezidentom klubu Jaroslavom Bovanom, že sa po jeho návrate z Prahy budeme zhovárať o mojej ďalšej budúcnosti. Okrem toho sa ešte obzerám po pôsobisku v zahraničí," doplnil tento rodák z neďalekých Zalužíc.

Na tréningu Michalovčanov mu bolo mnoho tvári neznámych, no s Norbertom Belanom či Jánom Gajdoščíkom si ešte pamätá, ako spolu obliekali dres Zemplína. Naposledy za Michalovce nastúpil v októbri 1995, odvtedy hrával za Humenné, Trnavu, Inter Bratislava, 1. FC Košice a Ružomberok. "Zo všetkého najviac ma prekvapilo, v akom žalostnom stave sa nachádza pomocné ihrisko, nie je na ňom ani stebielko trávy, samá hlina. Inak je ale všetko v pohode. Som rád, že si mám kde zatrénovať," dodal Rastislav Tomovčík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.