Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Rastislav Revúcky má paralympijské zlato

Sportnet|Publikované 17. sep 2008 o 00:00

Jednoznačným víťazstvom vo finále nad francúzskou dvojicou Boury - Molliens zakončila svoje pekingské pôsobenie slovenská dvojica Riapoš - Revúcky.

Vyšnoslančan Rastislav Revúcky v ňom zdolal paralympijského víťaza Bouryho hladko 3:0. No rovnako dôležité ako finále bolo aj semifinále, v ktorom narazili na kórejskú dvojicu Kim Kong-Yong a Kim Kyung-Mook.

ROŽŇAVA. Boli to práve Kórejčania, ktorým slovenská dvojica podľahla pred štyrmi rokmi v Aténach vo finálovom súboji. "Zápas bol vrcholom nedeľňajších semifinálových zápasov družstiev a jeho dramatickosť vyvrcholila našou obrovskou radosťou," začal asistent trénera reprezentácie SR Ľuboš Dobrotka. V prvej dvojhre zviedol R. Revúcky vyrovnaný zápas s kórejskou jednotkou Kim Kong-Yongom. Stretnutie skončilo tesnou prehrou Revúckeho 2:3. V druhom zápase Riapoš s prehľadom zdolal súperovu dvojku Kim Kyung-Mooka 3:1.

Prehraná štvorhra

Nasledovala štvorhra, ktorá slovenskému páru vôbec nevyšla a do zvyšných dvojhier nastupovali Kórejčania s jednobodovým náskokom. "Prejavila sa tu výhoda materiálových poťahov, keď chlapci nemohli ukázať svoj technickejší prejav a nedokázali rozohrať súpera po celom stole," vysvetlil Ľ. Dobrotka.

V súboji jednotiek oboch družstiev nedal Riapoš súperovi ani najmenšiu šancu a víťazstvom 3:0 vyrovnal stav stretnutia na 2:2. "V tejto chvíli sa už ani na jednom z ôsmich stolov nehral žiadny zápas a celá hala sa zamerala na vrchol večera. Súboj rozhodoval o druhom finalistovi. Rasťo pokračoval v takom štýle ako Riapoš a súper bol evidentne zaskočený jeho hrou. Rasťo získal prvé dva sety a v treťom viedol 10:6. Mal teda štyri match pointy na víťazstvo. Kórejčan však doslova vstal z mŕtvych a ziskom šiestich loptičiek znížil na 1:2," uviedol Ľ. Dobrotka a pokračoval, "na Rasťovi sa začala prejavovať vyčerpanosť po horúčkach a súboj začínal byť vyrovnanejší. Súper bol veľmi nepríjemný. V štvrtom sete sa obaja hráči striedali vo vedení bod po bode, až sa Rasťo prepracoval k piatemu match pointu za stavu 10:9. Po našom oddychovom čase mal Rasťo servis zahral dohodnutý signál a víťaznú loptičku do beckhendu a vyhral 3:1, presne po 3 hodinách a 28 minútach. Naši fanúšikovia, ktorí ovládli celú halu, spustili až hokejové ďakujeme."

Súvisiace články