Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Rašič v Prešove skončil, strieda ho Lamač

Roman Lamač. Opäť je v Tatrane pri kormidle. (Autor: frk)
Sportnet|Publikované 3. jan 2013 o 21:20

Šokujúce veci sa udiali dnes popoludní v tábore prešovského hádzanárskeho šampióna.

Prípravu na jarnú časť sezóny odštartoval len poltucet hráčov Tatrana Prešov. To, že reprezentanti sa zapoja do nej o pár dní neskôr sa vedelo. Ale to, že nebude mať s nimi kto trénovať, sa prevalilo na poslednú chvíľu.

PREŠOV. Do dnešného poludnia ešte tréner Tatrana Prešov Djordje Rašič sa na plánovaný zraz nedostavil. Dal akurát vedieť, že do Prešova príde až 8. januára.

Jeho asistent Ivan Pompoš je na sústredení so slovenskou reprezentačnou „dvadsaťjednotkou“. Počínanie D. Rašiča poriadne vytočilo majiteľa klubu Miloslava Chmeliara.

Ten dnes popoludní okamžite konal. Rašiča z funkcie odvolal a vedením mužstva do konca tejto sezóny po vzájomnej dohode poveril v minulosti hráča a trénera Tatrana Prešov Romana Lamača.

„Nenastúpenie na začiatok prípravy bolo len poslednou kvapkou v pohári mojej trpezlivosti s prístupom Rašiča k niektorým zmluvným povinnostiam. Za jeho odvolaním nie sú vôbec ostatné extraligové remízy, ako by sa mohol niekto mylne domnievať. Hlavným dôvodom, prečo som sa rozhodol trénera Rašiča odvolať je fakt, že na prípravu nenastúpil,“ zdôraznil M. Chmeliar.

„Hráči okrem seniorských a juniorských reprezentantov do haly podľa plánu prišli. Je tiež zarážajúce, že na dovolenku odišiel tréner bez toho, aby bol predložil tréningový plán prípravy na jarnú časť sezóny. Tréner neprišiel, asistent je s reprezentáciou, hráči ostali sami. Takéto bezvládie, chaos, je v takom klubu akým je Tatran Prešov čosi neuveriteľné, nepredstaviteľné, neprijateľné. Tréner s platom na úrovni platu predsedu vlády Slovenskej republiky má taký prístup. Neskoré príchody v predošlom období som mu ešte so škrípajúcimi zubami toleroval. Prešov má európske ambície a také konanie, aké si dovolil D. Rašič, je pre mňa už ozaj neprijateľné. Mužstvá, ktoré hrajú len jednu súťaž, začínajú tretieho januára. Tatran, ktorý chce preraziť v Európe, podľa trénera má čas začať ale aj o päť dní neskôr. Ako vravím, nie prvý raz oddialil začiatok, či prípravu nechal na asistenta a sám prišiel k mužstvu s oneskorením. Preto som si povedal, stačilo. Pritom, množstvo klubov aj v zahraničí má finančné problémy, ale v ich vnútri to organizačne funguje na jednotku. U nás je to presne opačne. Finančné problémy neboli a ani nie sú. Vo vnútri to tu ale stále organizačne škrípe. Tým, že peniaze sú, platy chodia na účty presne, faktúry za služby sú uhrádzané načas, navonok vyzeralo, že všetko je v najlepšom poriadku. Žiaľ, to dobré zakrývalo niečo, čo nefungovalo doposiaľ ako by malo.“

Chmeliar: Výsledky za odvolaním určite nie sú

Rozhodnutie M. Chmeliara sa však nezrodilo z minúty na minútu. „Isteže nie, veci vo mne už vreli, ako som naznačil, už skôr. Minulý rok o taký čas Rašič povedal, že ide na MS do rodného Srbska a bodka. Prípravu nechal na asistenta. V lete zase mal údajne naplánovanú dovolenku, prišiel teda znovu neskôr. I to som dokázal ešte prehltnúť. Aj to, že na niektoré víkendy odchádza domov do Srbska a vracal sa aj o dva dni neskôr ako mal. Raz dôvodil na ospravedlnenie poruchou auta, inokedy nečakanými udalosťami doma. Aj to som dokázal prehltnúť. Lenže to, čo spôsobil tým, že nenastúpil na začiatok prípravy na jarnú časť sezóny, toto som už prepáčiť nedokázal,“ priznal M. Chmeliar.

„Všetko čo teraz otvorene vravím, iba urýchlilo moje rozhodnutie siahnuť po zmene na trénerskom poste. Po ruke bol Roman Lamač, Prešovčan, ktorého som oslovil s ponukou na post hlavného trénera. Dohodli sme sa na spolupráci do 30. júna 2013. Vo štvrtok podvečer už viedol prvý tréning. Otázku asistenta budeme riešiť až po návrate I. Pompoša zo zrazu reprezentácie SR 21.“Súvisiace články