Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

RARITA - Rožňave vychytal bod útočník

Sportnet|Publikované 10. okt 2005 o 22:00

Lastomír - Ku kurióznej situácii došlo vo včerajšom stretnutí dvanásteho kola štvrtej futbalovej ligy Juh medzi Lastomírom a Rožňavou (1:1). Keď v

65. minúte za nerozhodného stavu brankár hostí Alexander Szabó nepochopiteľne v neprerušenej hre udrel domáceho stredopoliara Martina Mihaľova, začo automaticky videl z rúk hlavného rozhodcu Slimáka červenú kartu, zdalo sa, že Lastomír je na najlepšej ceste k víťazstvu. Tobôž, keď domáci mali zároveň výhodu pokutového kopu a do brány hostí sa namiesto vylúčeného gólmana Szabóa postavil útočník Róland Klinko. Tento hráč, ktorý krátko predtým na opačnej strane vyrovnal na 1:1, musel odrazu čeliť exekútorovi penalty skúsenému Radovanovi Melníkovi, ale ten poslal loptu z bieleho bodu trestuhodne nad... "Pri realizácii pokutového kopu som síce zakopol, no nato sa vonkoncom nechcem vyhovárať. Chybou bolo, že som sa na poslednú chvíľu rozhodol zmeniť stranu a opadlo to najhoršie, ako mohlo," sypal si popol na hlavu kapitán lastomírskeho mužstva, ktorý penaltu naposledy zahodil ešte ako humenský dorastenec, no vtedy mu brankár Ružomberka zneškodnil hneď dva pokutové kopy.

Urastený Róland Klinko si medzi žrďami počínal ozaj dobre, veď vo zvyšnom priebehu stretnutia už neinkasoval a výraznou mierou tak pomohol Rožňave k cennému bodu. "Hostia mali aj potrebný kúsok šťastia, po vylúčení sa evidentne zomkli a bojovali ešte viac, ako predtým. My sme po prestávke nedokázali nadviazať na celkom dobrý výkon z úvodného dejstva a takto sme na to doplatili. Z nášho pohľadu to bol už štvrtý zápas v sérii bez víťazstva, takže aj preto sme chceli čiernu šnúru pretrhnúť práve proti Rožňave. Mrzí ma to o to viac, že práve ja som nevyužil najideálnejšiu šancu na zisk troch bodov," smutne dodal Radovan Melník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.