Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Rapáč má na stole viacero ponúk

Richard Rapáč. Zatiaľ ostáva v Poprade. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 5. jan 2016 o 00:00

Trojbodovým víťazstvom v Piešťanoch odštartovali nový kalendárny rok popradskí hokejisti.

Trojbodovým víťazstvom 2:1 v Piešťanochodštartovali nový kalendárny rok popradskí hokejisti. Teraz ich čaká séria troch stretnutí na domácom ľade, ktoré odohrajú v priebehu piatich dní.

POPRAD. V šatni kamzíkov šarapatí nejaký vírus, preto sa Podtatranci nepredstavili v kúpeľnom meste v plnej sile. Ku chorému Suchému sa pridali Bartečko i Malina.

Viacero hráčov nastúpilo so sebazaprením, medzi nimi aj líder produktivity HK Poprad Richard Rapáč.

„Myslím si, že to bol zápas jednookého so slepým. Hrali sme to, čo sme potrebovali, zo zabezpečenej obrany. Čakali sme na šance, ktoré prišli. Škoda presilovky päť na tri, tie by sa mali využívať. Tri body sú pre nás dôležité a cenné. Postihla nás nejaká viróza, sám som mal teplotu, no dohodli sme sa, že nastúpim. Za absenciami netreba hľadať nič iné, je to iba tou chorobou,“ rozhovoril sa autor otváracieho gólu súboja Richard Rapáč.

Veria v divácku podporu

Šnúru troch duelov v rade na domácom ľade začnú Popradčania zajtra proti Martinu. V piatok ich čaká Zvolen, v nedeľu privítajú Trenčín.

„Epidémia nás zasiahla dosť nešťastne, uvidíme, ako to bude. Je ťažké niečo predpovedať. Dúfam, že vyskladáme štyri útočné trojice. Verím, že diváci nás prídu podporiť, keďže celú sezónu nechávame na ľade popradské srdce. Hrá sa nám oveľa lepšie, keď príde toľko ľudí ako naposledy proti Košiciam. Fanúšikovia by sa mali chodiť pozerať predovšetkým na svoje mužstvo, nie vyberať si zápasy podľa mena súpera. Snažíme sa im odvďačiť čo najlepším výkonom. Bojujeme jeden za druhého,“ zdôraznil s 13 gólmi najlepší strelec kamzíkov.

Láka ho Švajčiarsko

Spod Tatier v priebehu tejto sezóny odišli už dvaja najproduktívnejší hráči Lukáš Hvila i Branislav Rapáč. Nahlas sa hovorí aj o odchode jeho staršieho brata.

„Nebudem klamať, už teraz mám zo slovenskej extraligy tri ponuky. Trénerovi aj kapitánovi tímu som ale sľúbil, že ak z Popradu odídem, tak jedine do Švajčiarska. Uvidíme, ako sa to bude v Poprade ďalej vyvíjať. Závisí to aj od toho, či sa budú plniť veci, ktoré nám boli sľúbené. Do konca januára sa definitívne rozhodnem, či ostanem do konca sezóny alebo pôjdem preč,“ uzavrel Richard Rapáč.

Súvisiace články