Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Ranieri chce ostať i naďalej v Anglicku

SITA|1. jún 2004 o 08:26

LONDÝN 1. júna (SITA) - Prepustený tréner anglického futbalového klubu FC Chelsea Claudio Ranieri chce i naďalej ostať v Premiership. "Claudio miluje Anglicko a je pravdepodobné, že ak dostane ponuku ...

LONDÝN 1. júna (SITA) - Prepustený tréner anglického futbalového klubu FC Chelsea Claudio Ranieri chce i naďalej ostať v Premiership. "Claudio miluje Anglicko a je pravdepodobné, že ak dostane ponuku z tejto krajiny, okamžite ju príjme," povedal Ranieriho agent Jon Smith. O angažovaní Ranieriho uvažujú v konkurenčnom Tottenhame.

FC Chelsea prepustil talianskeho trénera v pondelok. Informáciu, ktorá sa očakávala už dlho, potvrdilo vedenie klubu zo Stamford Bridge v osobitnom vyhlásení: "Futbalový klub Chelsea oznamuje, že tréner Claudio Ranieri opúšťa klub. Claudio odviedol počas svojho pôsobenia skvelú prácu a podieľal sa na ceste k budúcim úspechom. Želáme mu všetko najlepšie v jeho ďalšej kariére. Detaily jeho odchodu budú ešte upresnené po rozhovoroch s jeho zástupcami." Podľa anglických médií by sa nástupcom vyhodeného Ranieriho na lavičke Chelsea mal stať Portugalčan Jose Mourinho, ktorý minulý týždeň priviedol k triumfu v Lige majstrov FC Porto. Mourinho údajne dostal ponuku na štvorročnú zmluvu v hodnote 16 miliónov libier a zmluvu s majiteľom Romanom Abramovičom by mohol podpísať ešte tento týždeň.

Päťdesiatjedenročný Ranieri prišiel do Chelsea za pôsobenia bývalého majiteľa klubu Kena Batesa. Jeho pozícia sa stala predmetom špekulácií prakticky už od momentu, kedy "modrých" kúpil ruský miliardár Abramovič, ktorý začal postupne na posty v štruktúre klubu dosadzovať vlastných ľudí. Ranieriho nezachránil ani postup s tímom do semifinále Ligy majstrov, kde mužstvo vypadlo s francúzskym AS Monaco. Chelsea v uplynulej sezóne nezískala ani jednu trofej, no druhým miestom v ligovej tabuľke si vybojoval právo účasti v hlavnej súťaži LM aj v nasledujúcej sezóne.

Súvisiace články