Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Rangers vedú nad Montrealom 2:0, Budaj nechytal

V bránke Montrealu stál neskúsený Dustin Tokarski. (Autor: FOTO - SITA/AP)
SITA|Publikované 20. máj 2014 o 06:09

Newyorský tím kráča k postupu do finále NHL po 20 rokoch. Nad Monteralom vedie 2:0 na zápasy.

NEW YORK. Tím Montreal Canadiens prehráva vo finále Východnej konferencie už 0:2 na zápasy. Domáci tím viedol v zápase iba 17 sekúnd v prvej tretine. Na gól odpovedali Rangers tromi presnými strelami a brankár Henrik Lundqvist mal 40 úspešných zákrokov.

V bránke Canadiens opäť nebol Peter Budaj. Hoci pre zranenie nemôže chytať jednotka Carey Price, tréner postavil 24-ročného Kanaďana Dustina Tokarskeho. V základnej časti odchytal iba 3 zápasy, v play off to bol jeho prvý zápas kariéry. Peter Budaj bol v pozícii náhradníka.

Price sa zranil v sobotňajšom zápase po kolízii s útočníkom Chrisom Kreiderom a v sérii už chytať nebude.

Canadiens mali nápor, tlačili sa do zakončenia, ale ich najväčšou prekážkou bol brankár Henrik Lundqvist. Švéd chytil 40 striel. V 7. min sa v závare pred bránkou najlepšie zorientoval Max Pacioretty a otvoril skóre.

Domáci viedli iba sedemnásť sekúnd, keďže nahodenie Ryana McDonagha tečoval nešťastne do bránky Gorges. Pred záverom prvej tretiny strelil víťazný gól Rick Nash a v 29. min zvýšil na 3:1 strelou spomedzi kruhov Martin St. Louis.

Canadiens sa nedokázali dostať cez dobre organizovanú obranu Rangers ani v záverečnej dlhej hre bez brankára, počas ktorej bol navyše dve minúty na trestnej lavici hosťujúci Benoit Pouliot.

Montreal - New York Rangers 1:3 - stav série 0:2

Góly: 7. Pacioretty - 7. McDonaugh, 19. Nash, 29. St. Louis.