Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Rangers s Cígerom a Smrekom začali prípravný kemp

TASR|14. sep 2001 o 11:57

New York 14. septembra (TASR) - Hokejový klub zámorskej NHL New York Rangers odštartoval vo štvrtok aj napriek utorkovým teroristickým útokom v USA kempovú prípravu tímu, v ktorom sú aj Slováci Zdeno Cíger a Peter Smrek

.

Príprava však neprebieha v Madison Square Garden, ktorá je dosť blízko k miestu, kde ešte v utorok stáli výškové budovy Svetového obchodného centra (WTC), ale tím sa presunul na sever do tréningového strediska v zábavnom parku Rye Playland. Pôvodne mali hráči Rangers začať trénovať už v stredu.

NHL zrušila po teroristických útokoch v USA všetky prípravné zápasy v rámci predsezónnych kempov naplánované na sobotu. "Čo sa v utorok udialo, je tak dramatické, že zrušenie prípravných zápasov je úplne bezvýznamné," povedal generálny manažér Rangers Glen Sather.

"Nechcete byť paranoidní, ale v situácii ako táto, keď ľudia unášajú lietadlá a napádajú s nimi mestá, je ťažké odhadnúť, čoho sú ešte schopní. Nemôžete predsa vystaviť 80.000 ľudí na bejzbalovom alebo 20.000 na hokejovom zápase takému nebezpečenstvu," povedal brankár Mike Richter, ktorý spolu s obrancom Brianom Leetchom stratil vo WTC svojich priateľov.

Súvisiace články