Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

ramček - ZAOSTRENÉ

Sportnet|Publikované 14. dec 2005 o 23:00

Kamzíkov naďalej trápi žalostná koncovkaRichard HUDEČEKPoprad - Neúspešne si počínali popradskí hokejisti v predohrávanom stretnutí 40. kola na

Kamzíkov naďalej trápi žalostná koncovka

Richard HUDEČEK

Poprad - Neúspešne si počínali popradskí hokejisti v predohrávanom stretnutí 40. kola na ľade posledného Martina. Líder tabuľky po najslabšom výkone sezóny podľahol domácim 3:0.

"Súper bol lepší po všetkých stránkach, dal tri góly, my žiaden a vyhral úplne zaslúžene," povedal nám po včerajšom dopoludňajšom tréningu brankár Popradu Stanislav Kožuch (na snímke). V predchádzajúcich súbojoch na martinskom ľade kamzíci dominovali. Preto nás zaujímalo, v čom boli tieto duely odlišné v porovnaní s tým utorňajším.

"Martin odvtedy káder dosť zmenil, prišlo mu veľa nových hráčov. Má kvalitnejšie mužstvo ako na začiatku ligy a hral lepšie ako my," vysvetlil "kožka", ktorý sa v bránke nenudil. Celkovo musel čeliť až 32 strelám, zatiaľ čo jeho náprotivok Rovnianek len sedemnástim.

"Nudiť som sa nenudil, ale čo z toho, že som si dobre zachytal, keď sa prehralo," povzdychol si S. Kožuch a pokračoval:

"Stále idem do brány s tým, aby som nedostal gól. Keď sa však mužstvu nedarí, ide to na nervy každému hráčovi, nielen brankárovi. V poslednom čase dostávame smoliarske góly, aj teraz v Martine ten druhý po nešťastnom teči." Z ostatných štyroch zápasov nedokázali Popradčania až v troch z nich streliť ani gól. Zdá sa, že so streleckou efektivitou majú zakončovatelia veľké problémy.

"Určite všetci to chcú zmeniť a už sami nevieme, v čom to je. Chlapci sú z toho nešťastní a ostáva nám veriť, že sa nám to podarí zlomiť čo najrýchlejšie," neradostne uviedol S. Kožuch. V lige nasleduje krátka reprezentačná prestávka, najbližšie majstrovské stretnutie odohrajú Podtatranci na budúci utorok v Bratislave.

"Najprv trochu potrénujeme a potom oddýchneme, lebo program je dosť nahustený. Pred sviatkami máme ešte dva zápasy a pokúsime sa v oboch vyhrať," bojovne uzavrel S. Kožuch.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.