Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Rakúske repete

Sportnet|Publikované 7. okt 2008 o 22:00

Volejbalisti VK Chemes Humenné sa aj vo svojom druhom vystúpení v Stredoeurópskej lige predstavili na rakúskej palubovke. Tentokrát to bola bitka

majstrov oboch krajín, lebo chemesákov hostil rekordér v počte získaných titulov Aon hotvolleys Viedeň.

HUMENNÉ. Tak ako spod Álp, aj z hlavného mesta si východniari doviezli set. Na prvý pohľad je to proti rakúskemu majstrovi, ktorý má vo svojich radoch viacerých legionárov úspech, no mohlo byť lepšie, návrat ešte radostnejší, ďaleko nebolo ani k prekvapeniu.

Skvelá atmosféra

Diváci vo viedenskej hale Budocenter pripravili aktérom skvelú atmosféru. Ouvertúra domáceho celku v MEVZE prilákala 1 200 divákov. Medzi nimi nechýbala ani skupina východniarov. "Atmosféra bola skvelá, stretnutie vysielala v priamom prenose domáca televízia. V hľadisku bolo veľa detí, pre ne organizátori vytvárali v čase prestávok šou. Prostredie bolo búrlivé, nestratili sa však ani naši priaznivci, bolo ich počuť, hnali nás," vyjadril poďakovanie pre humenský fanklub Miroslav Jakubov.

Zlomový III. Set

Stretnutie začali lepšie chemesáci, vybudovali si až štvorbodový náskok (20:14), ktorý domáci stiahli a rozhodla až dramatická koncovka. Lepší vstup do zápasu mal napokon slovenský majster (31:29). Súper následne pomer setov vyrovnal a k dráme sa schyľovalo aj v III. sete. Humenčania viedli 24:22, set však nezískali (26:28)... "Od úvodu sme mali tvrdý servis, iba tak sme mohli sláviť úspech. V druhom sete sme však až priveľmi podanie kazili. Tretí set bol vyrovnaný, v koncovke mali pevnejšie nervy domáci, odvrátili setbaly, publikum ich dohnalo až k obratu, nahecovaní vo štvrtom sete získali päťbodový náskok, a to rozhodlo. Škoda tretieho setu, bol to zlom. Ak by sme ho získali my, mohli sme siahať aj po víťazstve," konštatoval 21-ročný odchovanec humenského volejbalu.

Patak vs. Jakubov

Najviac bodujúcimi hráčmi svojich klubov boli univerzáli. V domácich radoch si americký legionár Evan Patak pripísal 23 bodov, humenský diagonálny hráč Miroslav Jakubov mal bilanciu ešte o dva body lepšiu - 25. "Volejbal je kolektívna hra, prvoradý je preto úspech družstva. Prvý set bol najdlhší, presadzovalo sa mi ťažko, postupne som sa rozohral. Ukázali sme, že máme svoju kvalitu, rozhodovali maličkosti, opäť sa však tešil súper," dodal člen reprezentácie Slovenska.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.