Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Rakúske nádeje

Sportnet|Publikované 2. feb 2007 o 23:00

Favoritmi superobrovského slalomu sú Hermann Maier a Renate Götschlová.

AARE. Na 39. majstrov­stvách sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom špičkovom stredisku Aare je dnes superobrovský slalom mužov a zajtra tá istá disciplína žien. Po oba dni je štart o 12.30 h.

Zo slovenských pretekárov sa predstavia Heimschild, Babušiak, Maculová a Hučková.

Štart super-G mužov bol včera ohrozený, lebo Aare bičoval silný vietor. Organizátori veria, že všetko dobre dopadne a trate zostanú nepo­škodené.

Nasledovanejšími mužmi prvej disciplíny budú Rakúšan Hermann Maier (vľavo dolu na snímke SITA/AP) a Američan Bode Miller. Rakúšan je absolútnym svetovým rekordérom, bojuje už o 31. trofej v tejto disciplíne. V super-G vyhral 23 pretekov, má 5 malých glóbusov, zlato z MS a ZOH. Pamätné z Nagana, kde tri dni po hrôzostrašnom páde v zjazde vyhral superobrovský slalom.

Miller vedie priebežne v tejto disciplíne v SP, vlani ju vyhral aj v Aare a tvrdí, že „trať mi ide v ústrety a nie je to žiadna maierovka“. Maier dodal, že je to krásna trať a je na nej možné urobiť všetko.

Titul obhajuje Miller, na ZOH 2006 v Turíne zvíťazil Nór Aamodt, ktorý medzitým skončil aktívnu činnosť.

Na zlato medzi ženami si brúsi zuby domáca Pärsonová, ale nemá ideálnu formu. Musí asi čakať na zakopnutie silného rakúskeho tandemu Götschlová – Hospová. Prvá (vpravo dolu na snímke TASR/AP) je na čele priebežného poradia disciplíny v SP, druhá v ideálnej slalomárskej forme. Prekvapiť môžu aj Američanky Kildowová a Mancusová.

Titul neobhajuje Chorvátka Kosteličová, ktorá si dala rok pauzu v lyžovaní, olympijská víťazka z Turína Rakúšanka Dorfmeisterová ukončila po zisku zlata kariéru.(ja, tasr)


Parametre a a naše tipy

Muži, super-G: štart 1033 mnm, cieľ 396, prevýšenie 637, maximálny sklon svahu 69 percent, dĺžka trate 2127 m, predpokladaná priemerná rýchlosť cca 90 km/h.

Náš tip: 1. Maier, 2. Miller, 3. Svindal(Nór.)

Ženy: super-G: štart 971 mnm, cieľ 396, prevýšenie 575, maximálny sklon svahu 69 percent, dĺžka trate 1903 m, predpokladaná priemerná rýchlosť cca 80 km/h.

Náš tip: 1. Götschlová, 2. Hospová, 3. Pärsonová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.