Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Rakúšanky v generálke pred kvalifikáciou MS so Slovenskom zdolali ČR

TASR|16. máj 2001 o 23:03

Stockerau 16. mája (TASR) - Súper slovenských hádzanárok v play off kvalifikácii na majstrovstvá sveta 2001 v Taliansku, reprezentácia Rakúska si v stredajšej generálke pred 1. kvalifikačným zápasom so Slovenskom (sobota 19. mája v Šali) hladko poradila s Českou republikou 31:22. České hádzanárky piatemu celku z OH v Sydney vzdorovali až do začiatku 2. polčasu, po prestávke sa však Rakúšanky dôslednejšou obranou a rýchlymi kombináciami v útoku postarali o jednoznačný výsledok.

Dánsky tréner Rakúska Ole Eliasen v stredu zároveň doplnil káder o hráčku majstrovského Hypa Ariane Maierovú, ktorá má vraj proti Slovensku plniť špeciálne taktické úlohy.

Rakúsko - ČR 31:22 (11:11)

Góly Rakúska: Fridrikasová 10/3, Morhammerová 4, Müllerová 4/1, Sypkusová a Englová po 3, B. Strassová a Szivatzová po 2, Fritzová, Ofenböcková a S. Strasssová po 1.