Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Rakúšania s prvým zlatom v zjazde od roku 1992, Heimschild 48.

TASR|Publikované 11. feb 2002 o 00:01

Snowbasin (TASR): Rakúšania potvrdili svoju dominanciu na lyžiarskych svahoch v tejto sezóne, keď v olympijskom zjazde zvíťazil Fritz Strobl v čase ...

Snowbasin (TASR): Rakúšania potvrdili svoju dominanciu na lyžiarskych svahoch v tejto sezóne, keď v olympijskom zjazde zvíťazil Fritz Strobl v čase 1:39,13 pred Nórom Lasse Kjusom (+0,22 s) a svojím krajanom Stephanom Eberharterom (+0,28). Strobl je prvým rakúskym olympijským šampiónom od triumfu Patrika Ortlieba na ZOH 1992. Slovák Ivan Heimschild prišiel do cieľa na 48. mieste so stratou 7,23 s.

Najväčší favorit pretekov Eberharter vyštartoval na trať s číslom 9 a nenechal nikoho na pochybách, že výsledky zo Svetového pohára chce potvrdiť aj na olympiáde a na druhé miesto odsunul dovtedy vedúceho Švéda Frederika Nyberga. Hneď po Eberharterovi sa na zjazdovku vydal Fritz Strobl, ktorý takmer dokonalou jazdou odsunul najväčšieho favorita na zlato na druhú priečku. Rýchlejší ako Eberharter bol ešte Nór Lasse Kjus, ktorý si tak zopakoval strieborné umiestnenie spred štyroch rokov z Nagana. Strobl sa stal šiestym rakúskym olympijským víťazom v zjazde v histórii a prvým od roku 1992, keď v Albertville triumfoval Patrik Ortlieb. "Som veľmi šťastný. Myslím, že som podal dobrý výkon, bojoval som a jazda sa mi vydarila. Už v tréningu som ma dobrý pocit a vedel som, že môžem dosiahnuť dobrý výsledok," povedal po pretekoch F. Strobl.

"Spokojný vôbec nie som, robil som veľa chýb a navyše ma po druhom skoku začalo bolieť koleno a bolelo ma potom až dokonca. Trať bola ťažká a po toľkých pretekároch už nebola ani v dobrom technickom stave a bola dosť rozbitá," povedal Ivan Heimschild.