Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Rakúšania do Egypta, káder bez Widhölzla a Höllwartha

SITA|Publikované 8. nov 2007 o 10:30

INNSBRUCK 8. novembra (SITA) - V sedemčlennej nominácii Rakúska na prvé preteky Svetového pohára v skokoch na lyžiach v novej sezóne vo fínskom Kuusame a nórskom Trondheime chýbajú dlhoročné opory Andreas ...

INNSBRUCK 8. novembra (SITA) - V sedemčlennej nominácii Rakúska na prvé preteky Svetového pohára v skokoch na lyžiach v novej sezóne vo fínskom Kuusame a nórskom Trondheime chýbajú dlhoročné opory Andreas Widhölzl a Martin Höllwarth. "Widhölzl je úplne bez formy. Čo sa týka Höllwartha, u neho je to komplikovanejšie. Zatiaľ neskáče tak ďaleko ako mladší adepti na reprezentačný dres. Ale je to skúsený pretekár, má už tridsaťtri rokov, ja verím, že v dlhej sezóne ešte dokáže svoje kvality," vysvetľoval svoje rozhodnutie nenominovať dvojicu stabilných členov reprezentácie tréner Alexander Pointner. Najstarším členom kádra sa tak stal 27-ročný Wolfgang Loitzl, okrem neho sú v kádri víťaz letnej Grand Prix Thomas Morgenstern, ďalej Martin Koch, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Arthur Pauli a na svoju premiéru v pretekoch o krištáľový glóbus pocestuje Bastian Kaltenböck. Je to vôbec najmladší káder Rakúska, aký kedy na pretekoch SP skákal.

Trojdňovým sústredením a testami výkonnosti v Innsbrucku a Stamse rakúski skokani ukončili letnú prípravu. "Som trénerom už desať rokov, ale ešte som nikdy nebol taký spokojný s letnou prípravou ako tento rok. Myslím, že sa môžeme do novej sezóny pozerať s optimizmom," uviedol hlavný kormidelník rakúskeho reprezentačného družstva. Záver prípravy zvolil netradičný - v piatok odletia Rakúšania na týždeň do Egypta. "Chceme sa v egyptskom slnku príjemne naladiť a nabrať energiu na celú sezónu. Po ťažkých tréningoch skôr ako pôjdeme na sneh, potrebujú všetci trochu regenerácie," zakončil tréner Alexander Pointner.


Súvisiace články