Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Rakúšan Albrecht bude reprezentovať Bulharsko

SITA|10. dec 2006 o 10:11

VIEDEŇ/SOFIA 10. decembra (SITA) - Rakúsky slalomár Kilian Albrecht získal bulharské občianstvo a za svoju novú krajinu bude môcť nastúpiť na budúcoročných majstrovstvách sveta vo švédskom Are. Debut ...

VIEDEŇ/SOFIA 10. decembra (SITA) - Rakúsky slalomár Kilian Albrecht získal bulharské občianstvo a za svoju novú krajinu bude môcť nastúpiť na budúcoročných majstrovstvách sveta vo švédskom Are. Debut v bulharských farbách vo Svetovom pohári 2006/2007 by mal Albrecht absolvovať už na budúci týždeň v talianskej Alta Badii. "Proces získania bulharského občianstva je skompletizovaný. Kilian pricestuje v pondelok, aby podpísal všetky potrebné dokumenty," vyhlásil viceprezident Bulharskej lyžiarskej federácie Georgi Bobev. Tridsaťtriročný slalomár štartoval naposledy vo Svetovom pohári v rakúskych farbách v marci tohto roku. Na ZOH 2002 v americkom Salt Lake City dosiahol svoj životný úspech, keď v slalome obsadil štvrtú priečku. Na tohtoročnej turínskej olympiáde však Kilian Albrecht neštartoval. "Bude veľkou posilou bulharského tímu. Má obrovské a nezaplatiteľné skúsenosti, ktoré môže odovzdať našim mladým pretekárom," doplnil Bobev.

"Myslím si, že Kilian urobil dobré rozhodnutie," zdôraznila generálna sekretárka Bulharskej lyžiarskej federácie Pepa Micevová. "Konkurencia v rakúskom tíme je obrovská, preto možnosť štartovať vo farbách Bulharska mu umožní zostať súčasťou svetovej elity."

Kilian Albrecht nie je jediným rakúskym reprezentantom v zjazdovom lyžovaní, ktorý sa po vypadnutí z národného tímu rozhodol reprezentovať inú krajinu. Napríklad celková víťazka slalomu SP 1995/96 a strieborná na ZOH 1994 Elfi Ederová reprezentovala od roku 1997 karibský ostrov Grenada a sedemnásobný víťaz pretekov v zjazde v rámci SP Josef Strobl získal v roku 2004 slovinské občianstvo.


Súvisiace články