Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Rajičová zvládla skvele krátky program

Nicole Rajičová. (Autor: TASR)
SITA|4. mar 2015 o 16:10

Slovenská krasokorčuliarka je na majstrovstvách sveta juniorov po prvej časti na skvelom piatom mieste.

TALLINN. Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová zvládla veľmi dobre krátky program na majstrovstvách sveta juniorov a junioriek v estónskom Tallinne, od rozhodcov dostala osobné bodové maximum a pred piatkovými voľnými jazdami je na 5. mieste.

Rajičová dostala za jazdu na hudbu od Nina Rota Téma lásky z Rómea a Júlie 57,15 bodu, o viac ako 2,5 bodu si zlepšila svoje osobné maximum zo Zlatej piruety v Záhrebe 2014 a bez problémov sa kvalifikovala do voľných jázd.

Devätnásťročná rodáčka z Garden City v americkom štáte New York, ktorú pripravujú Igor Krokavec s Nikolajom Morozovom, jazdila čisto, vyšli jej jednotlivé komponenty.

Výborné zvládla trojitý lutz s dvojitým tulupom na úvod, potom aj trojitý rittberger a dvojitý axel. Členka ŠKP Bratislava predviedla zaujímavú krokovú pasáž. Rajičová bola tento rok na seniorských majstrovstvách Európy jedenásta, vlani reprezentovala Slovensko na zimných olympijských hrách v Soči.

Po krátkom programe junioriek sú na čele súťaže reprezentantky Ruska Jevgenija Medvedevová a Serafima Sachanovičová.

Výsledky - MS juniorov v krasokorčuľovaní v Tallinne:

Ženy - po krátkom programe: 1. Jevgenija Medvedevová 68,48, 2. Serafima Sachanovičová (obe Rus.) 63,09, 3. Wakaba Higučiová (Jap.) 61,27, ... 5. Nicole Rajičová (SR) 57,15

Súvisiace články