Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Raich nepripustil hetrik

Sportnet|Publikované 31. jan 2007 o 23:00

Raich nedovolil po tretí raz vyhrať Byggmarkovi. V Schladmingu sa zmenila slalomová radosť zo švédskej na rakúsku.

SCHLADMING. Deväťkrát sa v Schladmingu uskutočnil slalom Svetového pohára a podľa organizátorov sa ešte ani raz návštevnosť nevyšplhala nad 50– tisíc. Až v utorok večer.

Pri umelom osvetlení vytvorili diváci, a nielen tí rakúski, atmosféru ako na futbale.

Domáci fanúšikovia zbláznení do lyžovania túžili konečne po rakúskom triumfe. Veď cez víkend v Kitzbüheli vyhral oba slalomy nový švédsky objav Jens Byggmark.

A Švéd k tomu nemal ďaleko ani na trati Planai. Druhé kolo zajazdil najrýchlejšie zo všet­kých a nebyť drobnej chyby v kole prvom, opäť by zvíťazil. No majster, akým Rakúšan Benjamin Raich ako obhajca vlaňajšieho prvenstva určite je, sa do trate „zahryzol“, ako najlepšie vedel. Na víťazstvo útočil z druhého miesta po prvom kole, v druhom ustál extrémny tlak na to, že nesmie urobiť ani najmenšiu chybu.

V priestore cieľa mu rakúski fanúšikovia pomáhali nielen hlasivkami. Mnohí pred druhou jazdou spínali ruky do modlitby za športový úspech. Raich nakoniec predstihol Byggmarka o 0,38 s. Ďalší Rakúšan Mario Matt vyhral prvé kolo, nakoniec skončil na 3. mieste.

„Vždy znova a znova ma prekvapí, ako dobre sa mi tu darí. Vôbec nič ma tu nezväzuje, diváci sú skvelí a mám pocit, že z roka na rok lepší,“ povedal pre rakúsku televíziu ORF 28-ročný Benjamin Raich. V Schladmingu vyhral už štyrikrát. V rokoch 1999, 2001, 2004 a 2007. Dvakrát bol druhý a raz tretí.

O nádejnom Švédovi si myslí, že je veľmi silný a vie byť rýchly. „Má svoj špeciálny slalomový štýl. Takmer ako Bode Miller.“

Slalomový súboj Raich, Byggmark a Matt môže byť ozdobou svetového šampionátu, ktorý sa vo švédskom Aare začína už v sobotu. Raich to však vidí inak. „Nebude to len o nás troch. Rozdiely medzi špičkovými slalomármi sú minimálne, takže sa môže udiať čokoľvek.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.