Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Rafter a Sabatiniová novými tvárami v Sieni slávy

SITA|23. jan 2006 o 06:48

MELBOURNE 23. januára (SITA, AP) - Počas Australian Open v Melbourne uviedli do tenisovej Siene slávy ďalších dvoch skvelých hráčov nedávnej minulosti. Tentoraz sa tejto výnimočnej cti dostalo Austrálčanovi ...

MELBOURNE 23. januára (SITA, AP) - Počas Australian Open v Melbourne uviedli do tenisovej Siene slávy ďalších dvoch skvelých hráčov nedávnej minulosti. Tentoraz sa tejto výnimočnej cti dostalo Austrálčanovi Patrickovi Rafterovi a Argentínčanke Gabriele Sabatiniovej. Tridsaťtriročný Rafter vyhral počas kariéry jedenásť turnajov vo dvojhre a ďalších dvanásť vo štvorhre. Medzi jeho najväčšie úspechy patrí dvojnásobný titul na US Open (1997, 1998) ako aj dvakrát finále vo Wimbledone (2000, 2001). V roku 1999 dosiahol špecialista na hru podanie - volej dokonca post svetovej jednotky. „Je to veľká pocta. Neviem, či existuje v tenise ešte vzácnejšie ocenenie. Očakával som ho, ale v neskoršom veku. Prekvapuje ma, že sa tak stalo už teraz,“ uviedol v ďakovnej reči 24. Austrálčan s miestenkou v Sieni slávy.

Sabatiniová sa stala počas kariéry prvou Argentínčankou, ktorej sa podarilo vyhrať grandslamový turnaj, konkrétne US Open v roku 1990. V ženskom počítačovom poradí bola najvyššie tretia, ale dovedna desať rokov strávila v spoločnosti Top Ten. Dnes 35-ročná Juhoameričanka bola známa nielen hernými kvalitami, ale aj svojím pôvabom, ktorým priťahovala fanúšikov do hľadísk. Na okruhu WTA vyhrala 27 turnajov vo dvojhre a pridala aj 14 prvenstiev v debli. „Väčšinu svojho života som venovala tenisu, preto je toto ocenenie pre mňa veľmi dôležité. Je príjemné figurovať medzi toľkými bývalými šampiónmi,“ vyhlásila Sabatiniová.


Súvisiace články