Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Radwanská vyhrala turnaj v Carlsbade

TASR|Publikované 8. aug 2011 o 07:49

Agnieszka Radwanská sa stala víťazkou turnaja WTA v americkom Carlsbade. Vo finále si poradila s treťou hráčkou svetového rebríčka Ruskou Verou Zvonariovovou 6:3 a 6:4.

SAN DIEGO. Poľská tenistka Agnieszka Radwanská sa stala víťazkou turnaja WTA v americkom Carlsbade. Vo finálovom súboji si poradila s treťou hráčkou svetového rebríčka Ruskou Verou Zvonariovovou 6:3 a 6:4 a pripísala si piate turnajové vavríny v kariére.

V úlohe tretej nasadenej hráčky Poľka vo štvrťfinále vyradila aj Danielu Hantuchovú, hoci Slovenka jej v prvom sete uštedrila kanára (0:6).

"Hrať s Ruskami vo finále je vždy veľmi ťažké, no dnes mi to išlo veľmi dobre a môj výkon ma potešil. Vyhrať takýto turnaj s viacerými skvelými hráčkami má pre mňa osobitnú hodnotu," radovala sa víťazka. Jej finálovú súperku zradila silná zbraň v podobe tvrdých rán od základnej čiary a väčšinu dlhších výmen vyhrávala Radwanská. "Neudierala som zle, no asi som bola trochu pomalšia," nazdávala sa Ruska, ktorá si síce pripísala 25 víťazných úderov, ale aj až 28 nevynútených chýb.

Naposledy sa 22-ročná Radwanská tešila z triumfu na okruhu ATP v anglickom Eastbourne v roku 2008, no jej čerstvý úspech v Kalifornii prevýšil všetky predchádzajúce a vytlačil ju až na 12. priečku nového renkingu WTA.

Finále - dvojhra:

Agnieszka Radwanská (3-Poľ.) - Vera Zvonariovová (1-Rus.) 6:3, 6:4

Súvisiace články