Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Radvančania sú späť na čele tabuľky

Radvančania. Po remíze vo Vechci sú opäť lídrom. (Autor: mšk)
Sportnet|Publikované 10. okt 2012 o 22:00

Radvančania získali v šlágri vo Vechci bod a vrátili sa na čelo tabuľky.RADVAŇ N/L. Futbalové pravdy nie vždy platia stopercentne, ale niečo na nich predsa len bude. Tak, akoby nemal zahrávať pokutový kop faulovaný hráč, nestáva sa vždy, že mužstvo na svojom trávniku vyhrá dve stretnutia po sebe alebo naopak dvakrát v sérii u súperov by nemalo prehrať.

Futbalistov z Radvane nad Laborcom čakali začiatkom októbra riadne fušky. Pred týždňom v Breznici prehrali 2:3 (po polčase viedli 2:1), túto nedeľu hrali vo Vechci, ktorý viackrát už VI. lige (sk. Vihorlatsko-duklianska) vládol. Po remíze 1:1 sa však do pozície lídra dostala práve TJ Družstevník Radvaň n/L.

V doterajšej jesennej časti sezóny boli lídrom najčastejšie Vechec alebo Radvaň n/L. Aj keď tentoraz šlo o súboj druhého s tretím (na čele bola Belá n/Cir.), šláger určil staronového lídra. Aktuálne sú ním radvanskí futbalisti.

„Pred týždňom sme v Breznici pykali za svoje chyby, i keď súper na svojom malom ihrisku vie hrať. Tentokrát nás vo Vechci čakala kvalitná hracia plocha, môžem povedať, že snáď najlepšie ihrisko, na akom sme v sezóne hrali. Súper chcel hrať futbal, polčas ukončil v oslabení, ale nás prebral až inkasovaný gól. Vyrovnali sme, mali aj ďalšie šance, remíza je však spravodlivá. Získaný bod si vážim,“ konštatoval Michal Svičin st.

Priveľa kariet

V stretnutí padli góly napokon dva, ale kariet bolo až osem. Na strane domácich dve žlté a jedna červená (30. minúta), u hostí to tiež zaváňalo na predčasný odchod pod sprchy, lebo „žltí“ boli až piati.

„Zápas bol zverený mladej trojici rozhodcov, mne osobne sa zdalo, že chýbala skúsenosť, niekedy akoby sa zápas arbitrovi z rúk vymykal. Netvrdím, že nás rozhodca poškodil, ale niektoré zákroky sa mohli na jednej či druhej strane obísť bez napomínania. Ja by som sa priklonil k skúsenejšej vekovej hranici,“ vyjadril názor tréner Radvane nad Laborcom, ktorý je zároveň aj starosta obce.

Dve opory chýbajú

Druhú polovicu jesene musia Radvančania na trávniku zvládnuť bez dvojice opôr. Kvôli pracovným povinnostiam chýba kanonier mužstva Lukáš Gabák, nie stále môže byť v nedeľu k dispozícii Jozef Valkučák, ktorý sa pred troma týždňami stal trénerom treťoligového A-mužstva ŠK Futura Humenné.

„Sezóna je dlhá, príčiny absencií sú rôzne. U Lukáša sme vedeli, že pracovne odíde, čo sa Jožka Valkučáka týka, situácia sa tak vyvŕbila a my ju rešpektujeme. Teraz je na mieste, ktoré mu patrí. Káder máme široký, musíme sa s tou situáciou vyrovnať,“ dodal Michal Svičin st.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.