Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Radšej prehrať rozdielom desiatich gólov, ako o jeden, povedal G. Schmiedt

Sportnet|Publikované 28. okt 2002 o 23:00

Košice Košičania po vysokej prehre vo Fr.-Místku o šestnásť gólov nastúpili proti dvojnásobnému víťazovi HIL-ky Baníku Karviná ako vymenení. Hneď od

úvodu dali zabudnúť, že im chýbajú dve spojky Matúš Chripák s Jánom Kolesárom a súperovi boli viac ako vyrovnaným súperom. Stretnutiu nechýbalo nasadenie a útoky sa striedali na oboch stranách, pričom narastalo aj skóre. Hostitelia boli tri štvrtiny prvého polčasu lepším celkom, udržiavali si náskok a nedovolili súperovi hrať jeho hru. Aj v druhom boli aktívnejší, no záver im nevyšiel. Mladý kolektív sa predsa len nevyvaroval menším technickým chybám v rozohrávke čo súper dokonale využil a otočil skóre vo svoj prospech. Po stretnutí bohatom na góly, ktoré sa skončili tesným víťazstvom Karvinej 33:32 sa kormidelník Baníka rozplýval spokojnosťou a nezabudol mladému kolektívu domácich zložiť poklonu. "Do Košíc sme prišli hrať tak, ako ku každému inému súperovi, hrať veľmi otvorenú hádzanú s rýchlym prechodom do útoku s veľa gólmi. S tým môžem byť spokojný, no horšie to bolo v obrannej fáze, kde sme ohromný elán a nadšenie s akým domáci hrali nedokázali zabrzdiť. Na druhej strane nezachytal nám ani jeden z trojice brankárov, čo považujem za malý handicap, prečo sa zápas vyvíjal tak dramaticky do posledných sekúnd. Spokojný som s výsledkom i atmosférou, ktorá je tu stále vynikajúca. Potešilo ma, že domáci nastúpili s mladými hráčmi a domnievam sa, že pre nich to nie je žiadna veľká prehra. Pravidelne sa na nás Košičania dokážu vytiahnuť a nedokážem si vysvetliť ako mohli v uplynulom kole prehrať tak vysoko," povedal kormidelník Ivan Hargaš.

V samotnom stretnutí sa potvrdili slová Petra Zaťka, ktorý pred stretnutím prezradil, že svoju kožu v súboji s Karvinou nepredajú lacno. Favoritovi boli viac ako vyrovnaným súperom, nechýbalo veľa a mohli mu uštedriť druhú prehru v tejto sezóne. Nakoniec sa tak nestalo, pretože zbytočnú dlhú rozohrávku domácich v predposlednej minúte potrestal skúsený Radčenko. Po stretnutí bol asistent košického trénera Gabriel Schmiedt sklamaný z konečného výsledku.

"Karviná vyhrala z jediného dôvodu - strelila o jeden gól viac. Stretnutie malo veľmi dobrú úroveň s nešťastným koncom pre nás. Radšej prehrať rozdielom desiatich gólov, ako o jeden. Taká prehra mrzí dvojnásobne. Mali sme aj kúsok smoly, ale na druhej strane som rád, že sme dokázali s účastníkom Ligy majstrov držať krok. Verím, že ak v ďalších dueloch dokážeme hrať v takom nasadení a tempe, prídu aj víťazstvá nad silnejšími súpermi," povedal G. Schmiedt. Nielen on, ale aj spoluhráči sa mohli spoľahnúť na brankára Pramuka, ktorý družstvo podržal v dôležitých situáciách. Strelecky sa darilo aj Martinovi Justusovi, ktorý dal trinásť gólov. Tých v tomto stretnutí padlo neúrekom a divákom sa rýchla hádzaná páčila. Napriek tomu, že domáci prehrali z palubovky ich vyprevádzal potlesk fanúšikov.