Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Radovan Pekár: "Výkon to bol

Sportnet|Publikované 15. dec 2002 o 23:00

dobrý, akurát škoda toho výsledku"Ján LEŠKOPrešov - Ako povedal po odvetnom zápase osemfinále PVP s maďarským Pick Szeged tréner vyradeného

dobrý, akurát škoda toho výsledku"

Ján LEŠKO

Prešov - Ako povedal po odvetnom zápase osemfinále PVP s maďarským Pick Szeged tréner vyradeného Farmakolu Tatran M. Lipták, Prešovčania nemuseli za pohárom smútiť. Rozlúčka to bola čestná a dôstojná. So vztýčenou hlavou schádzal z palubovky aj Radovan Pekár, ťahún mužstva v ostatných zápasoch a najlepší strelec Prešovčanov v odvete s Maďarmi.

"Výkon sme podali celkom dobrý," konštatoval R. Pekár (na fotografii vpravo). "Akurát škoda toho výsledku. Nazdávam sa, že mohol byť aj lepší. Hoci, prehrať s takýmto súperom o päť gólov, nie je vôbec na zahodenie. Szeged mohol hrať v pohode, kým my sme sa dosť v HIL trápili. Preto zopakujem jednu z myšlienok trénera Liptáka. Ak by sme boli takýto výkon podali i v stredu v Sečovciach, rozhodne sa odtiaľ nevraciame naprázdno. Prehrou v tomto zápase sme si to trochu u našich fanúšikov pokazili, čo nás úprimne mrzí." V prešovskom tábore sa pred odvetou so Szegedom nahlas hovorilo o možnostiach Farmakolu Tatran získať skalp takéhoto vyspelého mužstva. Čo podľa vás chýbalo k naplneniu tohto želania? "Získať skalp Picku, bolo by veľkým úspechom. Lenže tohto roku sa to nepodarilo nikomu. A to je veľavravný fakt o kvalitách nášho posledného pohárového súpera v tomto ročníku PVP. Azda ešte dôraznejšia obrana a v útoku presnejšia koncovka v niektorých úsekoch hry, hádam i viac hádzanárskej drzosti. Len tieto atribúty mohli zvýšiť naše šance uspieť. Napriek prehre i v druhom zápase sme znovu získali cenné skúsenosti, ktoré snáď pretavíme do lepších výsledkov aj v "hilke"." V ostatných zápasoch, či už v HIL či v PVP, veľká ťarcha spočívala na vašich bedrách. Najmä preto, že nedoliečený Tumidalský nemohol hrať naplno, Huňady donedávna vôbec... "Nemyslím, žeby zápasy z tohto dôvodu boli postavené na mne. Všetci preberali zodpovednosť rovnakým dielom. Bez pričinenia spoluhráčov ani ja by som sa nebol výraznejšie strelecky presadil." ŠK Farmakol Tatran Prešov má za sebou posledný zápas v tomto kalendárnom roku. Aký bol tento hádzanársky z vášho pohľadu? "Nebol neúspešný, ale niet sa ani príliš čím chváliť. Najmä v HIL sme mali priniesť viac bodov z vonku. Pohár to je svetlejšia stránka nášho účinkovania. Tých čiernych je tu ale dosť. Košice, Zubří, Bratislava, Sečovce. Sú to zápasy, ktoré nám stále mátajú myseľ. Počas nasledujúcej prestávky sa chceme znovu sformovať, sústrediť všetku pozornosť po vyradení z PVP na HIL, aby sme v nasledujúcom roku vyhrávali častejšie."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.