Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Radostná správa pre Beľanov i Udavské

Taktiež zachránení. Futbalisti TJ Slovan Belá n/Cir. (Autor: net)
Sportnet|Publikované 9. júl 2012 o 22:00

Oba celky sa pôvodne ocitli pod čiarou vypadnutia, ale napokon v súťaži riadenej VsFZ ostávajú.HUMENNÉ. Záver uplynulého súťažného ročníka V. ligy, skupina Vihorlatsko - Dukelská priniesol pre humenský región nepríjemnú správu. V

ychádzajúc zo všetkých skutočností ohľadom postupov a vypadnutí vyšších súťaží sa pod čiarou V. ligy (sk. VD) ocitli až štyri kluby.

A všetko to boli mužstvá patriace do ObFZ Humenné. Na poslednom mieste skončila Ubľa, nad ňou postupne Košarovce, Udavské a Belá n/Cir.

Udalosti uplynulého týždňa však boli, čo sa týka vypadnutia z V. ligy (sk. V-D), živé. Pre sezónu 2012/ 2013 sa napokon v VI. lige (nový názov súťaže), skupina VD ráta aj s „humenskou“ dvojicou TJ Slovan Belá n/Cir. a OŠK Udavské.

„K dnešnému dňu je situácia taká, že Belá nad Cirochou i Udavské sa zachránili. Vychádza sa z toho, že Kalnište svoju prihlášku zo súťaže stiahlo a Tisinec z nej odstúpil,“ konštatoval Štefan Olšavský, predseda ŠTK VsFZ.

Beľania

Hneď po skončení sezóny 2011/ 2012 im záchranu nezaručilo ani jedenáste miesto. To však dnes má svojvýznam (na úkor odstúpenia TJ Topľan Kalnište).

„Beľanský futbal napokon zotrváva na úrovni VsFZ, po novom v šiestej lige. Chcem poďakovať všetkým, ktorým osud nášho klubu nebol ľahostajný v sezóne, ani po nej. Dúfam, že v budúcej sezóne ukážeme všetkým, že do ligy oprávnene patríme. Enormné úsilie vynaložené v uplynulej sezóne v boji o záchranu napokon na zmar nevyšlo,“ podotkol Peter Karľa, predseda TJ Slovan Belá n/Cir.

Udavčania

Tí sa ocitli po záverečnom kole uplynulej sezóny ešte o jedno miesto nižšie ako sused od Cirochy - dvanásti. Aj táto pozícia však napokon bola pre záchranu postačujúca. „

Sezóna sa nám nevydarila, patrili sme k vypadávajúcim celkom. Napokon v súťaži VsFZ ostávame, ale musíme sa z toho poučiť. Dať hlavy dokopy, pozdvihnúť sebavedomie mužstva a hrať taký futbal, ktorý už problémy podobného druhu neprinesie,“ dodal Štefan Pastirák, starosta Udavského.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.