Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Radoslava Antla akoby sa herný útlm, z ktorého sa prešovskí hádzanári zrejme už dostali, netýkal...

Sportnet|Publikované 27. nov 2003 o 23:00

Prešov - S Trnavou a týždeň predtým so Sečovcami si hádzanári interligového Farmakolu Tatran poradili. V oboch prípadoch šlo o súperov zo spodu

tabuľky HIL a v oboch prípadoch súperi favoritovi nič nedarovali. Tými výsledkami dali zverenci trénera Petra Hatalčíka aspoň sčasti zabudnúť na zakopnutie v Zubří a na domácu prehru s Novými Zámkami. Po trnavskej výhre jeden z najskúsenejších prešovských hádzanárov Pavol Jano okrem iného povedal, že mužstvo Farmakolu Tatran sa už dostáva z určitej hernej krízy, ktorej sa v súťaži zrejme nevyhne ani jedno mužstvo. K pilierom prešovského tímu patrí i krídelník Radoslav Antl.

"Neviem, či to mám označiť ako hernú krízu, ale určite nebolo všetko v poriadku," naráža na nie práve presvedčivé výkony v predošlých dueloch skúsený R. Antl (na snímke). "Hádam by sa dalo hovoriť o určitom hernom útlme. Po dvoch nešťastných prehrách v Zubří a s Novými Zámkami sme sa následne v Sečovciach ešte dosť trápili. Tam sa to dalo v podstate očakávať. Myslím si však aj ja, že výhrou v Trnave sme sa z toho dostali. Potvrdiť by sme to mali zajtra doma s Kostelcom." Keď tak trochu rekapitulujeme, ŠK Farmakol Tatran hral so súpermi, pre ktorých súboj s Prešovom je vždy športovou udalosťou... "Presne tak. Práve na Farmakol Tatran zmobilizujú sily, štípu robia všetko možné i nemožné, len aby uspeli, prípadne uhrali prijateľný výsledok. Napríklad v Sečovciach sme nastupovali po dvoch zakopnutiach a každý od nás očakával, že predposledný tím tabuľky zmetieme z palubovky. Lenže proti nám hrala psychika. "Museli" sme. Na rozdiel od domácich, ktorí veľmi chceli. Hrali bez zábran a celkom sa im hra darila. Nakoniec sme ale naplno zabodovali. Nuž a potom v Trnave už sme neboli pod takým silným tlakom a premietlo sa to do našej lepšej hernej pohody." Keď sa vraciame, povedzme k hernému útlmu, vás sa tento akoby netýkal. V každom zápase ste patrili k najlepším strelcom mužstva... "Ale týkal sa aj mňa. Či sme vyhrali alebo prehrali. Možno je to i tým, že hádžem celkom úspešne pokutové hody a tým mám potom istejšiu ruku aj v premieňaní iných streleckých príležitostí. Možno to bola náhoda a možno so mnou hrala šťastena. Faktom však je, že strelecky sa mi zatiaľ darí slušne. Dúfam, že mi gólový apetít nielen vydrží, ale ho ešte v ďalších vylepším." Zajtra hrá ŠK Farmakol Tatran Prešov do tretice s mužstvom z druhej polovice tabuľky HIL - Sokol Kostelec. A znovu sa prešovský tím ocitá v póze favorita... "A zase nesmieme ani tohto súpera ani v najmenšom podceniť. Vyhrať podľa očakávania našich fanúšikov môžeme len za predpokladu, ak budeme hrať svoju hru naplno od začiatku do konca. Súdiac podľa toho čo sme videli z videozáznamu, Kostelec nie je vôbec slabým mužstvom. Dovolím si tvrdiť, že majú silnejší tím než trebárs Louny či Hranice. Preto vravím, že o dajakom podcenení nemôže byť reč."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.