Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Radolský v Žiline končí, nástupcom Kuťka

Dušan Radolský už nie je trénerom MŠK Žilina. (Autor: ARCHÍV MY ŽILINSKÝCH NOVÍN)
Michal Kolárik|Publikované 23. apr 2009 o 11:34

Straty bodov a hra, ktorá má ďaleko od ideálu, rozkývali stoličku pod trénerom Dušanom Radolským. Vedenie aktuálne druhého tímu Corgoň ligy ho vo štvrtok odvolalo.

Straty bodov a hra, ktorá má ďaleko od ideálu, rozkývali stoličku pod trénerom Dušanom Radolským. Dnes ho vedenie aktuálne druhého tímu Corgoň ligy odvolalo.

ŽILINA. Už po zápase s Prešovom, v ktorom žltozelení remizovali 2:2 a prehĺbili tak svoju stratu na vedúci Slovan na šesť bodov sa začalo rozprávať o tom, že tréner Dušan Radolský to má v Žiline spočítané. Dnes sa to stalo realitou.

Radolského strieda Kuťka

Nepresvedčivé výkony, slabú hru a prehlbujúcu sa stratu na vedúcu priečku v tabuľke Corgoň ligy si odniesol tréner. "Vedenie MŠK Žilina sa dohodlo s trénerom Dušanom Radolským na ukončení zmluvy so štvornásobným majstrom Slovenska. Novým trénerom MŠK Žilina sa stal doterajší tréner žilinského staršieho dorastu Vladimír Kuťka, ktorý povedie momentálne druhé mužstvo ligovej tabuľky v zostávajúcich stretnutiach jarnej časti. Zmena na trénerskom poste má priniesť oživenie do mužstva, ktorého cieľom je stále bojovať o titul v Corgoň lige. Ostatní členovia realizačného tímu pokračujú v práci ďalej," uvádza oficiálna internetová stránka MŠK Žilina.

((video))

Pre Kuťku je to výzva

Nový tréner Vladimír Kuťka sa narodil 15. novembra 1977 v Zlatých Moravciach. Po skončení gymnázia v Nitre študoval na FTVŠ UK v Bratislave. V roku 2003 získal trénerskú licenciu I. triedy - A licenciu, v súčasnosti končí doškoľovanie Pro licencie.

V MŠK Žilina pôsobí od roku 2005 ako mládežnícky tréner. Počas svojho pôsobenia pod Dubňom viedol kategórie U 15, U 16, U 18 a U 19.

kutkaw.jpg

Vladimír Kuťka je novým trénerom na lavičke žilinského MŠK

"O mojom vymenovaní za trénera A-tímu som sa dozvedel dnes ráno z úst majiteľa klubu. Sám som z toho prekvapený, ale beriem to ako veľkú výzvu. Uvidíme, čo bude o mesiac, ktorý približne ostáva do konca sezóny. Chceme ešte potrápiť Slovan a posnažiť sa získať titul," povedal na margo svojho trénerského povýšenia Vladimír Kuťka.

Za cieľ si kladie najmä zatraktívnenie hry v domácom prostredí. "Cieľom je zlepšiť herný prejav hráčov, ktorí majú na viac, ako momentálne ukazujú. Najväčšiu slabinu vidím v tom, že dávame málo gólov a kreatívni hráči by sa mali viac ukázať, aby ľudí bavil futbal. Som vyznavačom ofenzívneho poňatia hry, ale s jasnými pravidlami v defenzíve, ktoré sa musia plniť. V domácom prostredí budeme chcieť hrať pre divákov, ktorí začínajú z nášho štadióna odchádzať," povedal 31-ročný tréner MŠK Žilina.

Dopoludnia trénoval, napoludnie skončil

Ešte predpoludním viedol Dušan Radolský tréning MŠK Žilina. Po ňom prišla studená sprcha, dozvedel sa, že vedenie nemá záujem, aby ďalej viedol tím vicemajstra.

„Dohodli sme sa na okamžitom rozviazaní zmluvy. Je mi smutno, klamal by som, ak by som povedal, že nie. Na jednej strane sme spravili množstvo dobrých výsledkov, na druhej strane boli aj slabšie zápasy. Aj to však patrí k futbalu," povedal odchádzajúci tréner Dušan Radolský.

O svojom odvolaní nevedel, aj keď niečo tušil. "Nečakal som, že ma odvolajú. Inštinkty pracujú, niečo sa mi nepozdávalo, ale keďže to neprišlo po zápase, ani v ďalších dňoch, tak som sa sústredil na prácu, na tréningy, analýzu najbližšieho súpera. Niektoré veci na Nitru sme už pripravovali aj na tréningu. Povinnosti som si plnil, bol som tu spokojný, páčilo sa mi, kam sa Žilina od môjho prvého pôsobenia posunula," povedal Radolský

O ďalšej práci zatiaľ predstavu nemá. "Ponuku pred koncom sezóny nečakám. Spravím si analýzu mojej práce, kde som spravil chyby, čo som spravil dobre. Niečo som sa naučil, opäť som skúsenejší. Prajem klubu a vedeniu, aby sa im darilo, aby zažili na tomto štadióne veľa úspechov a radosti," povedal Radolský, ktorý si plánuje oddýchnuť a venovať sa v najbližších týždňoch rodine.

Žilina trénera menila už na jeseň

V sezóne je už tretím koučom, ktorý vedie A-tím žlto-zelených. Kuťka nahrádza Dušana Radolského, ktorý v septembri minulého roka vystriedal na tomto poste českého kouča Pavla Vrbu.

Autor: Michal Kolárik

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.