Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Radivojevič s Burkom z Phoenixu do Philadelphie

TASR|10. feb 2004 o 09:35

Philadelphia 9. februára (TASR) - Slovenský hokejista Branko Radivojevič odchádza od svojich krajanov Ladislava Nagya a Radoslava Suchého z Phoenixu k ...

Philadelphia 9. februára (TASR) - Slovenský hokejista Branko Radivojevič odchádza od svojich krajanov Ladislava Nagya a Radoslava Suchého z Phoenixu k inej dvojici Michal Handzuš, Radovan Somík do Philadelphie. Dynamický krídelník NHL sa v noci na utorok stal súčasťou transakcie, v ktorej letcom išlo o brankára a kojotom o centra.

Philadelphia po zbavení sa Čecha Romana Čechmánka získala vlani stárnuceho Jeffa Hacketta a ten sa o post jednotky delil s Robertom Eschom. Esche má momentálne zranené koleno s vyhliadkou ešte minimálne trojtýždennej pauzy a Hackett s dlhodobejšími zdravotnými problémami oznámil v pondelok ukončenie 15-ročnej kariéry. Flyers okamžite siahli po voľnom veteránovi Seanovi Burkovi, ktorý bol pred dvoma sezónami megahviezdou NHL, ale v prebiehajúcom ročníku ho úplne zatienil Brian Boucher. Burke sa tak v novom tíme stretne so starým známym - Esche mu kedysi robil vo Phoenixe náhradníka.

Za Burka, Radivojeviča a talentovaného Bena Eagera si Coyotes vypýtali centra Mika Comrieho, ktorého Philadelphia získala počas sezóny z Edmontonu, ale v ofenzívne nabitom tíme sa výraznejšie nepresadzoval. Takisto mužstvo opustil veterán zadných radov Erich Weinrich a letci zaň od St. Louis dostali právo 5. pozície v nastávajúcom drafte NHL.

Slovák Radivojevič v 53 dueloch nazbieral v tomto ročníku 23 bodov (9+14) a iba štyri body ho tak delia od osobného maxima z minulej sezóny. Tieto body však rodákovi z Piešťan padali na konto najmä v minulom roku a po úspešnom štarte sezóny prežíval v uplynulom období vo Phoenixe krízu.

Súvisiace články