Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Radivojevič má viacročnú zmluvu s Phoenixom ako štvrtý Slovák u Gretzkého

TASR|20. jún 2001 o 13:39

Phoenix 20. júna (TASR) - Slovenský hokejista Branko Radivojevič podísal viacročnú zmluvu s celkom zámorskej NHL Phoenix Coyotes. Dvadsaťročný rodák z Piešťan, ktorého už v roku 1999 draftovalo Colorado, sa tak v novom ročníku stane popri Michalovi Ha

ndzušovi, Ladislavovi Nagyovi a Radoslavovi Suchom už štvrtým Slovákom vo "vlastníctve" najslávnejšieho hokejistu dejín zámorského hokeja Wayna Gretzkého.

Radivojevič v uplynulej sezóne upútal skvelými výkonmi v juniorskej Ontario Hockey League (OHL) v drese Belleville Bulls, kde pôsobil už tretí rok. Pravý krídelník sa so 104 bodmi stal tretím najproduktívnejším hráčom OHL (34 gólov a 70 asistencií) a druhým najproduktívnejším hráčom súťaže v presilovkách.

"Myslíme si, že v sebe ukrýva potenciál stať sa dobrým ofenzívnym tvorcom v NHL," vyhlásil o novom prírastku vo "svorke" kojotov generálny manažér Cliff Fletcher a dodal: "Je to skutočný bojovník na pohľadanie a zapadá do našich plánov na rekonštrukciu tímu."

Dohoda so slovenským mladíkom, ktorý je už 9. hráčom v tíme kojotov pod hranicou 25 rokov získaným od februárového vstupu Gretzkého do klubu, opäť potvrdila snahy vedenia arizonského celku postupne prebudovať a omladiť hráčsky koletív. Vďaka výmene skúseného obrancu Keitha Carneyho do Anaheimu za právo výberu v 2. kole víkendového draftu získa Phoenix vo floridskej "dražbe" nováčikov až štyri talenty z najlepšej 45-ky.

br ph

Súvisiace články