Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Radivojevič do Phoenixu na tri roky, Coyotes a Jackets volili opačný postup

TASR|21. jún 2001 o 13:00

Bratislava 21. júna (TASR) - Vedenie vlaňajšieho nováčika NHL Columbus Blue Jackets vo štvrtok oficiálne potvrdilo zmluvy s dvoma Európanmi, ktoré boli dohodnuté a zverejnené už na začiatku mesiaca. Kontrakty s Čechom Martinom Paroulekom a Slovákom And

Bratislava 21. júna (TASR) - Vedenie vlaňajšieho nováčika NHL Columbus Blue Jackets vo štvrtok oficiálne potvrdilo zmluvy s dvoma Európanmi, ktoré boli dohodnuté a zverejnené už na začiatku mesiaca. Kontrakty s Čechom Martinom Paroulekom a Slovákom Andrejom Nedorostom neuvádzajú podrobnosti, ale v prípade Nedorosta je známy jeho dvojcestný štatút. Opačný postup volil klub Phoenix Coyotes, ktorý už v sobotu dohodnutý kontrakt so Slovákom Brankom Radivojevičom oznámil až v stredu o 5 dní neskôr a samotný hráč vo štvrtok aj zverejnil jeho dĺžku 3 roky a dvojcestný charakter.

Odchovanec trenčianskeho hokeja Radivojevič bude v najbližších troch ročníkoch figurovať na zozname hráčov Phoenixu Coyotes, s klubom ďalších troch Slovákov (Michala Handzuša, Ladislava Nagya a Radoslava Suchého). "Dohoda bola fakticky podpísaná už v sobotu prostredníctvom faxu. Podpísal som dvojcestnú zmluvu na tri roky, finančné podrobnosti kontraktu si klub neželá zverejňovať," povedal Radivojevič a dodal: "O ďalších detailoch môjho príchodu do klubu sa ešte len rokuje, v zámorí ma zastupuje agent Jiří Crha, s ktorým som stále v kontakte."

Piešťanský rodák jedným dychom dodáva: "Na mojej strane i na strane klubu sú pred letným kempom veľké ambície. Koncom júla odlietam späť do Bellevillu, kde som dohodnutý s trénerom na príprave pred kempom," prezradil člen All-Star tímu OHL. O osude Radivojevičasa rozhodne práve na základe jeho výkonov v letnom kempe Coyotes,lebo ak nenadchne vedenie, na základe dvojcestnej zmluvy ho čaká farma v nižšej AHL v drese Springfieldu.

V náročných začiatkoch v najprestížnejšej lige sveta mu možno uľahčí prítomnosť skúsenejšieho slovenského tria v arizonskom klube. "S chlapcami som zatiaľ ešte v kontakte nebol, no samozrejme, že každú pomoc alebo radu privítam," vyhlásil slovenský talent.

br ph

Súvisiace články