Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Radi by skončili do piateho miesta

Sportnet|Publikované 4. apr 2009 o 00:00

Zajtra sa riadnym 15. kolom naplno rozbehne súťaž v najvyššej okresnej súťaži. Plešivčania privítajú doma Gemerskú Polomu. Na jeseň na jej pôde

prehrali 0:2.

PLEŠIVEC. Sezónu Plešivčania nezačali dobre, no postupne sa začali presadzovať. Darilo sa im hlavne na domácej pôde. O tom, s akými plánmi, kádrom idú do nastávajúcej odvetnej časti, sme sa porozprávali s podpredsedom klubu i kapitánom mužstva zároveň Adriánom Szaniszlom.

Aká bola zimná príprava? Na čo ste sa v nej zamerali, koľko zápasov ste odohrali.

"Zimnú prípravu sme absolvovali v priestoroch telocvične, kde sme sa vo väčšom počte schádzali dva-trikrát do týždňa. Tento rok sme nezvolili prípravu vonku i vzhľadom na rôzne pracovné vyťaženie hráčov a termín večerných tréningov nám vyhovoval. Postupne sme zapojili i víkendové zápasy, odohrali sme 5, všetky na súperových ihriskách. V prípravných zápasoch nebol až tak dôležitý výsledok, ale skôr herný prejav a zohratosť."

Ako vnímate jesennú časť. Čo bolo pre ňu charakteristické, je umiestnenie v strede tabuľky uspokojivé?

"Na jeseň sme nezačali dobre, pretože obe prehry, domácu s Lipovníkom a následne v Gemerskej Polome sme nečakali. Postupne sa mužstvo zohralo a doma sme si poradili už so všetkými súpermi. Vonku to bolo horšie a studená sprcha v Rudnej nás riadne poučila. Teší výhra v Jablonove a aj hra v posledných kolách vo Vlachove a v Lipovníku, kde sme síce o gól prehrali, ale hrali sme vcelku dobre. Ak by sme mali o tri body viac, boli by sme spokojní. Tabuľka je tomto ročníku veľmi vyrovnaná, môže to skončiť hocijako."

Ako to vyzerá s hráčskym kádrom?

"V mužstve nastal značný pohyb. Z mládežníckej kategórie sme preradili Zoltána Lavena ml., odišli Mezei a Bodnár, čo nás mrzí, ale bolo to ich rozhodnutie. Milan Gallo putoval do Honiec, naopak veľkou posilou je navrátilec Horváth. Otvorená možnosť je aj návrat Pulena. Mali sme záujem o Znaka Rada a Milana Kakalejčíka, ale rozhodli sa pre iné kluby.Práve doťahujeme príchod hráča z vyššej súťaže."

Aké sú plány a ciele do jarnej časti?

"Na jar by sme chceli, tak ako minulý rok, mať úspešnejšiu časť súťaže, a preto bude hlavne dôraz na disciplínu a zodpovedný prístup. V úvode nám bude chýbať potrestaný Laven, ktorý svoju horkokrvnosť oľutoval a i touto cestou sa pánovi Petrovi ospravedlňuje. Paradoxne, mužstvá z hornej časti tabuľky privítame doma a naopak, za mužstvami z dolnej polovice vycestujeme. Tie namočené do zostupu dozaista budú chcieť hlavne doma uspieť, a preto tieto zápasy budú neľahké. Radi by sme skončili do piateho miesta, horšie umiestnenie bude sklamaním."

FAKTY

Program 15. kola I. triedy, 5. 4. 2009 o 15.30 hod.: Brzotín - Krh. Dlhá Lúka, Vyšná Slaná - Rudná, Betliar - Pača, Jablonov n/T - Vlachovo, Dlhá Ves - Lipovník, Plešivec - Gemerská Poloma, Dobšiná - Dedinky.

Program 15. kola II. triedy, 5. 4. 2009 o 15.30 hod.: Čoltovo - Nižná Slaná, Drnava - Kovstav, Hrhov - Bohúňovo, Jovice - Kružná, Slavošovce - Honce, Rakovnica - Kečovo.

Súvisiace články