Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Radi by dnes roztrhli vrece s gólmi, ale najdôležitejšie je víťazstvo

Sportnet|Publikované 3. okt 2002 o 22:00

Košice - Hokejisti HC Košice dnes o 17. hod. na štadióne na Kavečianskej ceste nastúpia proti nováčikovi extraligy zo Spišskej Novej Vsi.Košičania

Košice - Hokejisti HC Košice dnes o 17. hod. na štadióne na Kavečianskej ceste nastúpia proti nováčikovi extraligy zo Spišskej Novej Vsi.

Košičania si budú chcieť napraviť reputáciu z posledného zbabraného stretnutia v Poprade, kde prehrali po vlažnom výkone 1:3. "Tréneri nám vyčítali, že v Poprade to z našej strany vôbec nebol adekvátny výkon hodný nášho mužstva. Zhodnotili to tak, že to bolo jedno z našich najhorších vystúpení. Dúfam, že to napravíme v dnešnom zápase, k čomu nás aj kormidelníci napádali. Najmä požadujú, aby sme na ľade viac zabojovali a výsledok sa dostaví," povedal nám autor jediného košického gólu v zápase pod Tatrami Gabriel Špilár (na snímke). Východodniari si na svoje konto v posledných štyroch extraligových dueloch pripísali len dva body a čo je ešte horšie, strelili v nich spolu iba šesť gólov, čo je veľmi málo. "Aj tréneri nám vytýkali, že dávame strašne málo gólov. Verím, že sa chytíme už dnes a pôjde nám to strelecky tak, ako predtým. Samozrejme, nie vždy sa darí, ale zlá šnúra je už azda za nami. Vieme, aká sila sa v mužstve ukrýva, takže si veríme a budeme sa snažiť dokázať, že hokej hrať vieme." Keďže do Košíc dnes zavítajú Spišiaci, teda súper zo spodných priečok tabuľky, šanca na odčinenie zlého dojmu zo zápasu v Poprade je ozaj veľká. "Samozrejme, ale nečaká nás ľahký zápas. Spišská k nám príde brániť, stredné pásmo teda opäť bude prehustené. Kvalita je však jednoznačne na našej strane a závisí len od nás, ako sa pripravíme. Prvoradé je ich nepodceniť, inak to nepôjde."

Napriek dobrému postaveniu v tabuľke domácim priaznivcom ostávajú modro-bieli trochu dlžní. Hneď v prvom kole strelili pred ich zrakmi Popradu štyri góly, v ďalších štyroch domácich dueloch však ich stropom boli maximálne tri tri góly na zápas. Nedá sa teda povedať, žeby Košičania v niektorom domácom zápase roztrhli vrece s gólmi, žeby nastal zlom dnes? Spišiakom už totiž východniari raz naložili v 2. kole, keď na ich ľade zvíťazili 8:2. "Teoreticky by sa to vrece roztrhnúť dnes mohlo. Všetci v to veríme a podriaďujeme tomu všetko, na každý zápas sa pripravujeme dôsledne. Najdôležitejšie je však zvíťaziť, hoci by som nebol proti, keby sme dali aj nejaké góly navyše," dodal G. Špilár.

Program dnešného 11. kola ST extraligy: Trenčín - Žilina, Skalica - Slovan, L. Mikuláš - Poprad, Košice - Sp. Nová Ves, Zvolen - Martin (všetko o 17. hod.).

Program dnešného 8. kola I. hokejovej ligy: Trebišov - Topoľčany, Prievidza - Banská Bystrica, Senica - Nitra, Dubnica - Michalovce, Považská Bystrica - Ružinov, Prešov - Zvolen B (všetko o 17. hod.).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.