Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Rád sa ukazuje na Copacabane, tancuje na karnevale v Riu

Obhajca titulu. Brazílčan Fernando Sardinha už včera trénoval v Košiciach. (Autor: judy)
Sportnet|11. jún 2009 o 00:00

Majstrovstvá sveta v kulturistike a fitnes federácie NABBA klopú na dvere. V Košiciach sa už schádzajú pretekári zo všetkých kútov zeme. Sobotňajší šampionát v Steel Aréne sa bude týkať aj početnej brazílskej výpravy, ktorá priletela do metropoly východu

už v utorok. Kanárikov bude reprezentovať aj obhajca majstrovského titulu Fernando Sardinha.

KOŠICE. Sobotňajší svetový šampionát v Steel Aréne bol pre brazílsku výpravu dostatočným dôvodom na to, aby prišla do Košíc už s päťdňovým predstihom. Aklimatizovať sa v dejisku vrcholného podujatia sa chcel aj Fernando Sardinha. Včera popoludní sa spoločne s reprezentačnými kolegami objavil v Aréna fitcentre na Ťahanovciach, nedala sa prehliadnuť jeho muskulatúra. Sympaťák sa pri vstupe prežehnal, po chvíli sa rýchlo zoznámil so strojmi, ochotne zapózoval, poskytol rozhovor.

Miluje to, čo robí

Vlani na svetovom šampionáte v Grécku skončil v kategórii do 169 centimetrov na prvom mieste. Do metropoly východu tak prišiel obhajovať prvenstvo. "V prvom rade som športovec. Moje srdce patrí športu. Milujem to, čo robím, robím to rád. Budem mať 40 rokov, kulturistike sa venujem 24 rokov. Chcem vyhrávať, ale aj keby som nezvíťazil, nič sa nedeje, tento šport mám rád."

V Brazílii je športom číslo jedna futbal. Aj Fernando sa mu kedysi venoval, no za srdce ho chytila kulturistika. "Futbal má u nás silnú pozíciu a veľmi veľa ľudí, ktorí mu fandia. No kulturistika je u nás takisto populárna. Oslovuje stále väčšie masy," podotkol.

Cvičia na plážach

Na Copa Cabane sa neraz promenáduje. Svetoznáme pláže patria aj kulturistom. "Rád chodím na Copacabanu, tie pláže sú pre nás zaujímavé, ste na očiach. Ľudia si vás všimnú. A čo je fajn, na plážach sú fitká, takže si tam môžete zacvičiť, a to je úžasné," povedal fanúšik karnevalu v Riu. "Fandím karnevalu. A pravidelne sa ho zúčastňujem. Pre nás, kulturistov, je to pocta byť jeho súčasťou, dostať sa na alegorické vozy, trochu si zatancovať."

O Slovensku nevedel nič

"Čo som vedel predtým o Slovensku? Priznám sa, nič. Ja tieto veci neriešim vopred. Tréner, manažér povedia, že na súťaž sa ide tam a tam a ja idem. Ale rád aspoň trochu spoznám vašu krajinu a ľudí," pousmial sa.

Súvisiace články