Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Rachůnek s červenou vestou korčuľoval rýchlo a bez problémov

TASR|5. okt 2001 o 16:15

Ottawa 5. októbra (TASR) - Český obranca hokejového klubu NHL Ottawa Senators Karel Rachůnek sa po tvrdom zákroku torontského Darcy Tuckera, po ktorom musel v úvodnom zápase sezóny proti Torontu opustiť...

Ottawa 5. októbra (TASR) - Český obranca hokejového klubu NHL Ottawa Senators Karel Rachůnek sa po tvrdom zákroku torontského Darcy Tuckera, po ktorom musel v úvodnom zápase sezóny proti Torontu opustiť ľadovú plochu na nosidlách, zúčastnil raňajšieho rozkorčuľovania senátorov.

Na sebe mal síce červenú vestu, ktorá signalizuje spoluhráčom, aby sa voči hráčovi zdržali tvrdších zákrokov, no na ľade sa pohyboval rýchlo a s istotou. Spoluhráč slovenského tria Hossa, Chára, Čiernik, po tvrdom zákroku Tuckera v prvej tretine absolvoval röntgenové vyšetrenie v nemocnici. To však nepreukázalo žiadne zranenie a tak sa Rachůnek pripojil okamžite ku spoluhráčom.

jp fi Hokejový obranca Bryan Berard vo štvrtok podpísal jednoročnú zmluvu s trojročnou opciou s New Yorkom Rangers v hodnote 11,75 mil. dolárov.

Ak by Berard, ktorý sa do NHL vrátil po ročnej prestávke zapríčinenej nešťastným zranením oka po kolízii s hokejkou Mariána Hossu, zotrval v tíme jazdcov celé štyri sezóny, zinkasoval by za toto obdobie celú sumu.

Dvadsaťštyriročný hokejista uplynulý týždeň obstál vo fyzických i zrakových testoch a v drese newyorského klubu odohral už v príprave dva zápasy. Nový spoluhráč Slovákov Zdena Cígera a Petra Smreka zarobí v začatej sezóne 2 milióny dolárov, jeho peniaze zo začiatočnej fázy kontraktu však poputujú priamo na konto poisťovacej spoločnosti, ktorá Berardovi vlani po jeho zranení vyplatila 6,5 milióna ako odškodné za predčasne ukončenú kariéru.

br

Súvisiace články