Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

R. Vittek je po zranení fit a túži po góle

Sportnet|Publikované 5. okt 2006 o 22:00

Košice - Dnes ráno o 9.00 je naplánovaný odlet slovenskej futbalovej reprezentácie na kvalifikačné stretnutie o postup na ME 2008 do Walesu. V

Cardiffe odohrajú o 16.00 hod. svoj tretí duel. Následne v stredu privítajú doma na Tehelnom poli o 20.45 bronzový tím z nedávnych MS Nemecko.

Na Ostrovy odlieta i norimberská dvojička Róbert Vittek a Marek Mintál. Prvý menovaný bol mimo futbalu niekoľko týždňov, keď si 15. augusta v prípravnom medzištátnom stretnutí s Maltou (3:0) natiahol postranné väzy ľavého kolena. Až 24. septembra nastúpil v bundeslige v Cottbuse (1:1). "Koleno je už v poriadku. Necítim žiadne obmedzenia. Lekári odviedli výbornú prácu, za čo by som sa im chcel poďakovať," vrátil sa k svojmu zraneniu Róbert Vittek. Ozaj, vraciate sa v myšlienkach k zákroku maltského obrancu, alebo radšej na to nemyslíte? "Platí to druhé. Nechcem na to ani myslieť, lebo, keď som minule videl na videu ten moment, nebolo mi dvakrát najlepšie a pri predstave, ako som nakoniec mohol dopadnúť, že by som nehral napríklad pol roka, ma až strasie." Od svojho návrate po zranení ešte neskóroval. Veľkú možnosť na to mal naposledy v zápase s Mainzom, v ktorom zahodil jedenástku. "Mrzí ma, lebo sme mohli viesť 2:0 a nakoniec sme remizovali 1:1. Jedenástku som strelil do stredu brány, brankár ešte nohami stihol zasiahnuť loptu. Stačilo vystreliť o niečo vyššie a už by si na ňu nesiahol. Gól by mi ešte viac pomohol, no aj tak sa cítim herne veľmi dobre." Možno sa tak stane najbližšie v reprezentačnom drese. "Nebol by som proti." A potom aj proti Nemecku... "Nepredbiehajme. Najprv je pred nami stretnutie v Cardiffe. Musíme sa sústrediť predovšetkým naňho. O Nemecku ešte nerozmýšľajme." R. Vittek si myslí, že po výbuchu doma s Českom, keď sme prehrali 0:3, je teraz ideálna šanca udobriť si fanúšikov a pritiahnuť ich opäť na svoju stranu. "Musíme všetci zabrať a vo Walese zabodovať. To bude najlepšia pozvánka pre ľudí, aby prišli aj na Nemecko." Walesania budú na domácom štadióne veľmi ťažkým súperom. Hnať ich bude možno i vyše 70 000 fanúšikov, čo je najmä zo začiatku zápasu môže byť pre nás menší problém... "Nemusí. Veď fanúšikovia môžu vyburcovať aj nás! Vieme, čo nás čaká na ostrovoch. V Česku Walesania predovšetkým bránili a neboli ďaleko od bodového zisku, no doma to bude niečo úplne iné. Typické, ostrovné jazdenie hore-dole. Pôjdu naplno a nekompromisne do všetkých súbojov. My však tiež musíme zmeniť spôsob hry. Nemôžeme zopakovať prístup zo zápasu s Českom. Musíme zahrať oveľa zodpovednejšia a koncentrovanejšie. Napríklad, ako vo Francúzsku. Nemôžeme zasa prijať ani ich waleský spôsob hry. Nie sme na to zvyknutí. Musíme hrať našu hru." Na reprezentačný zraz prišiel R. Vittek medzi prvými, pozrel si aj bratislavské derby Slovan - Artmedia. Z Norimberga oboch Slovákov vyprevádzali na kvalifikačný dvojzápas s jediným želaním, aby sa ani jeden nezranil. "Ešte aj tlačovku zorganizovali. Nemeckí novinári nás poriadne vyspovedali. Zaujímalo ich všetko. Samozrejme, pred zápasom s ich reprezentáciou." Pre Vitteka, Mintála a Karhana bude mať súboj s Nemeckom naozaj špecifickú príchuť. Ešte pred tým však treba zvládnuť súboj v Cardiffe.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.