Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

R. Varga zvažuje podať trestné oznámenie na osoby, ktoré ho obvinili, že upláca novinárov

Sportnet|Publikované 28. sep 2003 o 22:00

Košice - Ledav vyšiel z hráčskej šatne pred zápasom s Nitrou generálny riaditeľ 1. FC Róbert Varga a už sa okolo neho zhúkli novinári"Vysvetlili

Košice - Ledav vyšiel z hráčskej šatne pred zápasom s Nitrou generálny riaditeľ 1. FC Róbert Varga a už sa okolo neho zhúkli novinári

"Vysvetlili sme hráčom argumenty. Viac-menej pochopili, že nenastúpením by si nepomohli. Nám by ešte viac poškodili. Samozrejme, mienime splniť ich požiadavky. Nechceme zostať nikomu dĺžni."

Čo so staršími hráčmi, prečo ste ich nepustili do šatne?

"Títo hráči hrubo porušili profesionálnu zmluvu, pričom s dvojicou hráčov už ani nemáme profesionálne zmluvy. Sovič a Mati sami odstúpili od zmluvy."

Môžete definovať, ako hrubo porušili svoje zmluvy?

"Trebárs, že na verejnosti poškodzovali klub. Boli aktérmi tlačovky, kde žiadali odstúpenie majiteľa firmy... To je nepochopenie výkladu zákona."

V šatni ste boli s jedným pánom, mohli by ste ho predstaviť?

"Pán Kubík u nás pracuje na základe dohody o poskytnutí konzultácie. Je to pán, ktorý je expert v krízových situáciách."

Môžete bližšie špecifikovať, ako ste presvedčili hráčov, aby nastúpili?

"V prvom rade hrajú pre seba. nám týmto neotvorili oči. My ich máme otvorené už dávno. Ak je tu niekto iný, koho počúvajú alebo, ktorý ich motivuje, aby nehrali, tak sme sa ich spýtali, či ten človek, respektíve skupina im dá peniaze a zabezpečí chod klubu."

Čo je nové v otázke príchodu nového investora?

"Rokuje sa každý deň s avizovaným investorom. Záujem stále trvá."

Myslíte si, že hráči niekomu naleteli a preto vznikla krízová situácia?

"Každý si má možnosť urobiť vlastný názor."

Traja hráči Rodák, Sovič a Mati majú definitívne zatvorené dvere do šatne 1. FC?

"Naučil som sa hovoriť: nikdy nehovor nikdy, ale zatiaľ je to tak. Nerátame s týmito hráčmi."

Takže Sovič a Mati môžu kedykoľvek odísť z klubu?

"My sme ich už dávnejšie vyzvali. Dokonca, bol záujem i zo strany Komárna o pána Soviča to je asi ten najsilnejší klub, ktorý oňho prejavil záujem - ale nechcel tam ísť. Je tu asi vidina silnejšieho investora."

Čo sa týka Stanislava Semana?

"To platí pre všetkých, s ktorými sme rozviazali pracovný pomer."

Tvrdí však, že nedostal žiaden papier.

"Pán Seman u nás mal pracovno-právny pomer, ten sme vypovedali. Odovzdali sme mu výpoveď pred svedkami, neprevzal ju, ale mi ju považujeme za doručenú. To isté sa opakovalo i na druhý deň, keď prišiel so svojim právnym zástupcom neprevzal ju. Ak pán Seman tvrdí, že neprevzal výpoveď, to neznamená, že mi ju nepokladáme za doručenú."

Aká bola reakcia hráčov? Môže vzniknúť rovnaká situácia i pred ďalším zápasom v Báči?

"O ďalšom zápase sme nerozprávali. Chvalabohu, boli sme jednotní v názore, že nenastúpenie proti Nitre by neriešilo situáciu. Najdôležitejšie je, že hráči chcú hrať."

Pán Markovič sa vyjadril, že ste požadovali od nového investora 10 miliónov za klub. Je to pravda?

"Neviem, či má význam vyjadrovať sa k tejto osobe. Táto osoba bola v kontakte s ľuďmi, ktorí sprostredkovali naše rokovania medzi Belehradom a Košicami. Pán Markovič nezastupuje nikoho. To mu bolo i naznačené. Mienil tu urobiť nejakú revolúciu, musel si nájsť nejaký dôvod, aby nás pritlačil k múru a preto vytiahol 10 miliónov korún."

Pán Markovič na tlačovke povedal, že platíte novinárovi, aby písal tak, ako chcete.

"Zvažujeme podať trestné oznámenie na osoby, ktoré kazia meno našej firmy a nás, že uplácame médiá. To sú vážne argumenty a obvinenia."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.