Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

R. Šimko: "Rozhodnú maličkosti..."

Sportnet|Publikované 21. sep 2007 o 22:00

Bod z vonku má stále svoju hodnotu, no 1. HFC by už rád spoznal v sezóne aj chuť víťazstva.HUMENNÉ. Na Zemplíne bude dnes opäť futbalový sviatok.

Bod z vonku má stále svoju hodnotu, no 1. HFC by už rád spoznal v sezóne aj chuť víťazstva.

HUMENNÉ. Na Zemplíne bude dnes opäť futbalový sviatok. Tentokrát si v derby zmerajú sily Trebišov a Humenné, pričom výhodu domáceho prostredia bude mať nováčik súťaže.

Začať víťaznú sériu

Futbalisti 1. HFC Humenné po 9. kole uzatvárajú tabuľku prvej ligy. Ako jediný celok sa ešte v sezóne netešili z trojbodového zisku, po štyroch prehrách prišla séria piatich remíz. Dovezený bod z vonku vždy teší, no doma mužstvo deľbou bodou stráca dva. "Po takto rozbehnutých sériách sa automaticky žiada začať víťaznú sériu. Derby v Trebišove je pre nás najvhodnejšou možnosťou, lebo súper sa tiež nachádza v spodnej časti tabuľky," podotkol Radoslav Šimko, ktorému v stretnutí s najväčšou pravdepodobnosťou pripadne kapitánska páska, lebo František Hanc kvôli trestu za štyri žlté karty na trávnik nevybehne.

Príprava iná ako súťaž

Humenčania si v letnom prípravnom období vybrali za súperov dvakrát práve Trebišov. Doma ho porazili vysoko 4:0 i 3:0. Situácia v tabuľke však stavia do úlohy favorita Slavoj možno aj preto, že dvakrát už v sezóne zvíťazil. "Príprava je vždy iná ako súťaž. Nám sa v nej výsledkovo darilo, ani raz sme neprehrali a teraz nie a nie vyhrať. Aj naposledy s Interom sme mali viac šancí ako súper, no výsledok ostal bezgólový. V týždni sme uspeli v Slovenskom pohári, bodaj by sme práve ním začali víťaznú vlnu," vyslovil prianie humenský obranca, ktorý je doma vo Vojčiciach neďaleko Trebišova. Derby bude mať pre tohto 33-ročného futbalistu určite zvláštnu príchuť. Práve v tomto klube totiž futbalovo vyrastal, trénera Voroňáka pozná ešte z čias staršieho dorastu. "Motiváciu mám stále rovnakú, chcem vyhrať. Prostredie mi je známe, ale ako hráč Humenného sa snažím o úspech svojho klubu. Oba celky sa poznajú, bude to určite dramatický zápas, v ktorom môžu rozhodovať aj maličkosti," dodal Radoslav Šimko.

MARIÁN ŠKUBA

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.