Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

R. Pivarník sa o kandidatúre dozvedel z novín

Sportnet|Publikované 28. júl 2008 o 22:00

Aj k priaznivcom prešovského futbalu už prenikla informácia českého Nedělního sportu, ktorá hovorí o súčasnom trénerovi 1.FC Tatran Prešov Romanovi

Pivarníkovi ako jednom z kandidátov na post asistenta trénera Karla Brücknera pri reprezentačnom tíme Rakúska. Objavila sa po prvej výhre zeleno-bielych v druhom corgoňligovom kole nad Ružomberkom.

PREŠOV. Roman Pivarník priviedol prešovský Tatran do najvyššej slovenskej futbalovej súťaže suverénnym spôsobom, s dvadsaťdvabodovým náskokom. V jeho prospech, uvažujú v českom médiu, hovorí fakt, že ako hráč pôsobil tri roky v Rapide Viedeň, neskôr bol asistentom trénera v tomto rakúskom klube.

Pocta spolupracovať pri národnom mužstve

Keď sme R. Pivarníka včera zrána oslovili, tvrdil nám, že túto informáciu práve číta z novín. "Samozrejme, bolo by pre mňa veľkou cťou spolupracovať pri národnom mužstve Rakúska," netajil a na margo, či by si vedel predstaviť robotu v Prešove a spoluprácu s K. Brücknerom, uviedol: "Zatiaľ som o niečom takom nerozmýšľal. Pokiaľ by ale k tomu malo ozaj dôjsť, vážne by som sa tým zaoberal."

Futbal mal všetko, čo mal mať

Momentálne R. Pivarník kočíruje corgoňligového nováčika. V sobotu večer v zmočenom, no kvalitnom zápase s Ružomberkom, doviedol Tatran v prvému víťazstvu v najvyššej súťaži v rozbiehajúcej sa sezóne. "Pre nás je to určite veľmi dôležité víťazstvo," preladil prešovský tréner na domácu strunu. "Prvý raz sme hrali doma. Každý bol v očakávaní, ako to dopadne. Nakoniec sme s Liptákmi odohrali dobrý zápas, ktorý sa divákom iste páčil. Mal všetko, čo futbal má mať. Kvalitu, napätie, vyvrcholil krásnym víťazným gólom. Iste, boli tam aj nejaké mínusy. V našom tíme konkrétne v defenzíve celého mužstva. V strede sme nevyhrávali toľko súbojov ako inokedy."

Skryté kapacity

Prešovský nováčik sa prezentoval kvalitným výkonom už v úvode Corgoň ligy na pôde úradujúceho majstra. Ešte lepšie zahral doma. R. Pivarník však tvrdí, že Tatran má kapacitu na to, aby latku výkonnosti posunul ešte vyššie. "Som presvedčený, že toto mužstvo pôjde určite výkonnostne nahor. S Ružomberkom znovu ukázalo, že sa vie zdvihnúť. Silný súper síce dvakrát vyrovnal, no my sme sa stále vedeli vzchopiť a zasadiť ďalší gólový úder. Niektoré veci nám ale celkom nesadli. Vieme ich riešiť aj lepšie. Určite sa budeme zlepšovať i poúčať sa z vlastných chybičiek."

Novici úspešne naskakujú

Tatran Prešov získal v lete štyroch nových hráčov. Dvaja z nich sa už do základnej zostavy zapracovali a dokonca stopér Pikl a stredopoliar Penksa dali prvé góly v zeleno-bielom. "Aleš Pikl naskočil už v prvom zápase. Penksa potrebuje trochu viac času. Do prípravy s nami sa zapojil neskôr. Doháňal aj kondičné resty. Keď už šiel jeho výkon vyššie, zranil si členok. Proti Ružomberku však tento skúsený futbalista svoje odviedol. Aby sa dostal ešte do väčšieho herného "laufu", potrebuje také dva, tri zápasy," mieni R. Pivarník. Prešovčania v ďalšom kole pocestujú do Žiliny. Po majstrovi ich teda vonku čaká vicemajster. V stretnutí pod Dubňom by už mal mať k dispozícii aj ďalšieho novica M. Poliačeka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.