Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

R. Pivarník: "Hralo sa ako o život"

Sportnet|Publikované 16. mar 2009 o 00:00

Zeleno bieli stratili tri jarné body v premiérovom štarte odvety Corgoň ligy na domácej tráve s belasými. To, čo Tatran stratil so Slovanom, po

týždni chcel nahradiť s ViOnom.

PREŠOV. A veru, na štadióne v Zlatých Moravciach k tomu ďaleko Prešovčania nemali. Gólom Ľuboša Belejíka viedli už v šiestej minúte zápasu. Konečné vyrovnanie nakoniec zariadili hráči, ktorí to spolu kedysi tiahli v Ličartovciach. Róbert Tomko mieril do žrde, odrazenú loptu nasmeroval do siete Pavol Majerník.

Dobrý vstup

"Vstup do zápasu sme mali ozaj dobrý," konštatoval aj doma tréner 1.FC Tatran Prešov Roman Pivarník. "Belejíkovým gólom sme vlastne eliminovali očakávaný počiatočný nápor domácich. V Zlatých Moravciach sa prvom rade hral bojovný futbal. Taký, aký by ligový mal stále byť. Hralo sa pomaly ako o život. Bolo to o obrovskom dôraze. Iste, súper sa do určitých šancí dostával. Doma veľa riskoval. Robil maximum, aby doma vyhral. Neexistovala preňho žiadna stratená lopta. Za nerozhodného stavu ViOn nasadil ofenzívnych hráčov. Avšak práve v čase, kedy veľmi chceli strhnúť vedenie na svoju stranu, mohli dostať údery. Žiaľ, ani my sme šance ďalšie nepremenili," povzdychol kormidelník zeleno bielych.

Šance striedajúcich

Tie mali na kopačkách dva striedajúci Prešovčania. Najprv Vršajevič, potom Penksa. "Najmä Vršajevovičova šanca volala po góle. Šiel sám na bránu domácich. Pravda, z dosť ťažkého uhla. V takejto pozícii skúsil prestreliť gólmana Zlatých Moraviec. Nepodarilo sa. Potom to nevyšlo ani Penksovi." Aj tieto momenty, rozostavenie hráčov, boli dôkazom, že Tatran neprišiel na ihrisko ViOnu iba brániť. "Nastúpili sme v rozostavení 4 - 4 2, s ofenzívnymi hráčmi na krajoch stredovej línie Pa. Cimanom a Katonom, zo stredu ofenzívu podporoval "špílmacher" Kobylík. Aj keď sme striedali, prišli ofenzívni Penksa s Vršajevičom. Rovnako ako oni, do zápasu vstúpil ďalší striedajúci Šafranko. V poslednej dvadsaťminútovke zmeny mužstvu prospeli. Škoda len, že druhý gól už nepriniesli."

Tréner chváli brankára

Prešov vyhrával, Zlaté Moravce skóre zrovnali. V takýchto prípadoch sa zvykne klásť otázka, kto stratil a kto získal. "Šance si vypracovali aj domáci. Ak mám byť objektívny, tak s bodom musíme byť spokojní. Rozhodnúť sme mohli my, avšak i súper. Takže remíza súboju svedčí," priznal tréner Prešova. R. Pivarník už niektoré individuálne výkony svojich zverencov v Zlatých Moravciach spomenul. Spokojný bol ale aj s ďalšími. "Veľmi dobre zachytal brankár Buchta. Rovnako dobre hral v strede obrany Čep, ale aj Papaj. Snaživý výkon, hoci pri jeho úlohách a nasadenom tempe to ľahké nemal, odviedol Pa. Cicman."

Súvisiace články